SME
Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

FVT - malá fakulta, veľké úspechy

Fakulta najväčšej univerzity východoslovenského regiónu Technickej univerzity v Košiciach predstavuje vysokú kvalitu a stabilitu.

Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove Technickej univerzity v Košiciach sa môže pýšiť získaním mnohých významných ocenení svojich pracovníkov. Úspechy pracovníkov fakulty boli dosiahnuté aj vďaka neustálym inováciám a rekonštrukciám priestorov, či už v podobe nových moderných laboratórií slúžiacich na výskum, alebo v podobe modernizácie učební, v ktorých prebieha vzdelávací proces.

Jedným z významným úspechov fakulty je aj ocenenie „Propagátor vedy a techniky za rok 2019“, ktoré udelil Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností, prof. Ing. Michalovi Hatalovi, PhD., prodekanovi FVT pre vedu a výskum.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky každoročne udeľuje ocenenie nazývané „Cena za vedu a techniku“. Toto ocenenie sa považuje za najvýznamnejšie v oblasti vedecko-výskumnej činnosti zamestnancov vysokých škôl a výskumných ústavov. V roku 2018 bola „Cena za vedu a techniku“ v kategórií „Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov“ udelená doc. Ing. Lucii Knapčíkovej, PhD., Ing. Paed. IGIP, prodekanke FVT pre zahraničie a mobility, za prínos pre rozvoj vedy a techniky na Fakulte výrobných technológií a za projektovú činnosť. V roku 2019 sa týmto úspechom opäť mohla pochváliť Fakulta výrobných technológií a rovnaké ocenenie taktiež v kategórií „Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov“ získala Ing. Darina Dupláková, PhD., Ing. Paed. IGIP, za excelentné vedecké výsledky v oblasti svetelnej techniky a podiel na riešení viacerých významných medzinárodných a národných výskumných projektov.

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedecko-technických spoločností počas svojho 22. ročníka odovzdávania ocenení „Vedec roka SR 2018“ udelili v kategórií „Inovátor roka“ ocenenie prodekanovi FVT pre rozvoj a vonkajšie vzťahy prof. Ing. Jánovi Piteľovi, PhD., za inovatívne technické riešenia v oblasti automatizácie a riadenia strojov a procesov chránené patentmi a úžitkovými vzormi a za prínos k transferu poznatkov z vedeckovýskumnej činnosti do praxe.

V roku 2018 na Slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne rozšírenej o vedecké rady jednotlivých fakúlt v Trenčíne bol udelený čestný titul DOCTOR HONORIS CAUSA dekanovi Fakulty výrobných technológií Dr. h. c. prof. Ing. Jozefovi Zajacovi, CSc.

Mnohými významnými oceneniami na Fakulte výrobných technológií so sídlom v Prešove sa nepýši len vedenie fakulty a jeho zamestnanci, ale aj študenti, ktorí sú výsledkom kvalitného, moderného a dobre zvládnutého pedagogického procesu. Počas doktorandského štúdia bolo udelené významné ocenenie Ing. Monike Trojanovej, PhD. „Laureate Award“, ktoré získala za príspevok „Využitie modelu Hammerstein pre identifikáciu dynamiky fluidného svalu DMPS-5“ v rámci seminára ASŘ 2018 v Ostrave organizovaného Katedrou automatizačnej techniky a riadenie. Ing. Peter Lazorík získal počas inžinierskeho štúdia 2. miesto sekcie S3 Informačné systémy, virtuálna realita s príspevkom „Parametrizácia rozmerov súčiastok kamerovým systémom s výstupom na web rozhranie“ v súťaži Študentská tvorivá a odborná činnosť.

Tieto a mnohé ďalšie významné ocenenia sú nesporným dôkazom toho, že aj v prostredí menšej fakulty je možné vytvoriť výborný tím odborníkov a študentov, ktorí sú významným prínosom v oblasti vedy a techniky nie len na Slovensku. Takouto fakultou je práve Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove Technickej univerzity v Košiciach, ktorá prostredníctvom modernizácie, digitalizácie a spolupráce s praxou, vytvára vynikajúce podmienky na rozvoj a rast, nie len v oblasti pedagogickej činnosti, ale aj v oblasti vedy a výskumu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu