SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Najbližšie si naplánujte „citybreak“ do Bratislavy

Aj vy tajne dúfate, že už čoskoro budete môcť bezpečne objavovať nové miesta?

(Zdroj: Bratislava Tourist Board)

Kým sa tak stane, zatiaľ máte čas plánovať. Máme pre vás tip. Po lockdowne, svieži a hladní za zážitkami, sa vydajte do Bratislavy. A keďže na hlavné mesto 1 deň nestačí, naplánujte si výlet rovno na 3 dni.

Zažite deň ako kráľ

Bratislava je nadčasová aj tradičná. Je dejiskom kultúry a umenia, no zároveň plná histórie. Je modernou metropolou a zároveň bývalým mestom korunovácií. Korunovačné dni uhorských panovníkov v stredoveku preslávili Bratislavu a v súčasnosti ich ako veľkolepé kultúrne podujatie môžete zažiť každý rok. Súčasťou je aj korunovačný sprievod, do ktorého sa môžu zapojiť aj okoloidúci Bratislavčania a turisti. Výnimočnosť korunovácií dodnes pripomína korunovačná cesta a pozlátená koruna na veži Dómu Sv. Martina s úctyhodnou hmotnosťou 160 kg.

Deň so skvelým jedlom

Kochajte sa, nasávajte vône, „kávičkujte“ a ochutnávajte dobroty. V Bratislave nájdete reštaurácie ponúkajúce jedlá svetovej kuchyne, útulné kaviarne s dobrou kávou či hipsterské bistrá. Novým hitom sú aj mnohé streefood prevádzky, ako aj festival pouličného jedla Street Food Park, ktorý je sviatkom pre každého, kto miluje jedlo v akejkoľvek podobe. Na námestí pred Starou tržnicou sa niekoľkokrát do roka odparkujú prívesy a foodtrucky, ktoré ponúkajú kvalitné a chutné „pouličné jedlo“ z rôznych kútov sveta.

Deň so zážitkami na Dunaji a v prírode

Ohromujúci a jedinečný výhľad na celú Bratislavu v plnej rýchlosti – to na vás čaká na palube rýchlostného člna. Vďaka tomuto exkluzívnemu zážitku uvidíte nábrežie či Hrad z úplne novej perspektívy a majestátny Devín budete mať ako na dlani. Dunaj môžete obdivovať aj popri prechádzke v najstaršom parku strednej Európy v Sade Janka Kráľa. Oázu pokoja zase nájdete v Horskom parku v centre mesta.

Prijmite pozdrav Bratislava Tourist Board a užite si impozantné pohľady na Bratislavu v sprievode umeleckého zoskupenia Sinfonietta Bratislava, ktoré hrá melódie skladby Musica Slovaca od hudobného skladateľa Iľju Zeljenku. Pripomeňme si miesta, ktoré inak žijú ruchom, no teraz sú prázdne.

Načítavam video...

Čo pri najbližšej návšteve Bratislavy určite nezmeškajte

Bratislava sa postupne chystá na uvoľnenie opatrení a myslí na príchod prvých turistov. Aj preto organizácia Bratislava Tourist Board pripravuje projekty na zlepšenie turistickej infraštruktúry, prináša umenie do ulíc a obnovuje objekty s historickou hodnotou.

Výstavu k storočnici fotografa Antona Šmotláka

Po uvoľnení opatrení pre vás Bratislava Tourist Board pripravuje jedinečnú výstavu spojenú s príjemnou vychádzkou. Na 12 miestach v Bratislave môžete obdivovať diela fotografa Antona Šmotláka z 50. a 60. rokov a porovnať ich minulú a súčasnú podobu.

Inštaláciu Kuvyt

Súsošie zo spojených lodných kontajnerov s názvom Kuvyt reflektuje na súčasnú situáciu. Projekt sa práve nachádza vo svojej tretej fáze, ktorá reprezentuje potrebu spojenia sa všetkých pri boji proti pandémii. Inštalácia sa momentálne nachádza na Tyršovom nábreží.

Posedenie na Devínskej Kobyle

Devínska Kobyla je so svojou výškou 514 metrov nad morom najvyšším bodom Bratislavy. Nedávno tu otvorili rozhľadňu spolu s novým príjemným posedením, kde môžete po výstupe relaxovať.

Historické ľadovne na Železnej studničke

Zrekonštruované ľadovne z čias Ferdinandových kúpeľov sa nachádzajú na obľúbenej Železnej studničke v lone prírody a pravidelne sa v nich budú konať akcie pre verejnosť alebo vinárske podujatia.

Viac tipov na zážitky nájdete na www.visitbratislava.com/sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work.


INZERCIA 2m
5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 11 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 11 h
SkryťZatvoriť reklamu