SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Moruša – Málo známa a predsa účinná

Moruša bola až donedávna v našich končinách málo známym plodom.

Pravdou však je, že v južnej Európa patrí medzi superpotraviny a jej história má viac ako 3 000 rokov. Pre jej liečivé účinky si ju vážili už starí Číňania, Gréci i Rimania. Dnes opäť objavujeme jej liečivé schopnosti a priaznivý vplyv na zdravie. Výhodou moruše je, že si ju môžeme dopriať vo forme štiav i sušenú – v oboch formách si zachováva svoje aktívny látky, ktoré potešia chuťové poháriky a zároveň pomôžu urobiť ďalší krok na ceste vedúcej k zdravému životnému štýlu.

Čo všetko dokáže moruša?

Moruša je bohatá na antioxidanty, ktoré dokážu bojovať s voľnými radikálmi. Voľné radikály v našom tele vznikajú samovoľne, zároveň však prenikajú i z vonkajšieho prostredia. Ich nadmerný obsah môže vyústiť do akútnych a chronických ochorení a sú tiež zodpovedné za zrýchlené starnutie. Antioxidanty, na ktoré je moruša bohatá, ich neutralizujú a zabraňujú ich činnosti v našom tele. Látky obsiahnuté v moruši významne posilňujú imunitný systém a preventívne pôsobia proti vzniku nádorov a nezanedbateľný podiel vitamínov a minerálov zas pomáha organizmu zotaviť sa po náročnej liečbe rakoviny.

V plodoch moruše objavíme i látku, ktorá sa nazýva resveratrol. Táto látka je známa predovšetkým pre svoje ochranné účinky na srdce i cievy. Vďaka tomu pôsobí ako prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Potešujúca je i správa, že moruša pomáha i v prípade udržania normálnej hladiny krvného cukru. Je to kvôli obsahu moranolínu, ktorý zabraňuje vstrebávaniu sacharidov a ocenia ho napríklad pacienti trpiaci cukrovkou.

Pre lepší spánok i plnohodnotný relax

Vitamíny A, C i E, karotenoidy i vysoký obsah horčíku a železa prispievajú k celkovému zdraviu. Najmä pri vysokej fyzickej aktivite a častom strese nášmu organizmu chýba horčík. Doplňte ho napríklad morušou. Horčík vám pomôže lepšie relaxovať a zároveň prispeje ku kvalitnejšiemu spánku.

Vyskúšajte morušu a čerpajte i vy z účinkov, ktoré sú známe už po dlhé tisícročia. V ZAMIO dbáme na šetrné spracovanie, po ktorom si moruša stále zachováva svoju moc v oblasti zdravia.

Viac o nás na www.zamio.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún