SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

5 tipov, ako si vybrať štýlové rodinné auto bez kompromisov

(Zdroj: SEAT)

Štýlové a bezpečné rodinné auto?

Výber rodinného auta je náročná vec. Auto musí byť bezpečné, praktické, komfortné, odviezť všetkých a všetko. Praktickosť preto často prevyšuje štýl a bezpečnostná výbava napína rodinný rozpočet. Nezaobídeme sa preto bez kompromisov. Ako by ste reagovali na to, ak by štýl zostal za-chovaný pri tej najvyššej bezpečnosti a vy by ste mohli vytvoriť pre svojich najbližších bezpečný a pohodlný mikrosvet – a to všetko čo najvýhod-nejšie? Nižsie nájdete 5 tipov, ako na to:

Bezpečnosť na prvom mieste

Pokiaľ ide o bezpečnosť, zárukou je najvyššie, päťhviezdičkové hodnoten-ie organizácie Euro NCAP podľa najnovších spríesnených podmienok. Získal aj SEAT Leon, ktorý sa stal najlepšie hodnoteným vozidlom so spaľovacím motorom za rok 2020. A nie je to len vďaka inovatívnemu stredovému airbagu, ktorý má Leon už v štandardnej výbave.

Za pohodu a pohodlie tej najvyššej úrovne aktívnej bezpečnosti vďačíme množstvu aktívnych elektronických pomocníkov, ktoré sa starajú o bezpečnosť celej posádky, ako napríklad prediktívny adaptívny tempomat, ktorý číta dopravnú situáciu a aktívne jej prispôsobuje rýchlosť jazdy. Ran-ná cesta do školy a do práce sa tak stane zážitkom, kde si vozidlo riadi samo odstup od vozidla pred vami a udržuje automaticky povolenú rýchlosť. Vďaka inovatívnemu zobrazeniu vozidla v mŕtvom uhle cez svetelný pás abmietného osvetlenia v interiéri, získava vodič unikátny pre-hľad o situácii, aký neposkytne iné auto v triede. Dizajnové osvetlenie v in-teriéri tak nemusí byť len krásne, ale aj funkčné. Osvetlenie vám tak výrazne, ale nevtieravo informuje, čo sa deje okolo vás.

Komfort, ktorý pocítite aj mimo kabíny

Komfort má mnoho podôb. Pre niekoho je to 620-litrový batožinový priestor rodinného krížnika SEAT Leon Sportourer, pre niekoho zasa vyhrievanie volantu a predných sedadiel v rámci Winter packu v sériovej výbave. Vyhrievané čelné sklo pomocou nividiteľnej fólie uľaví aj vodičovi, aj sklu, ktoré už nikdy nezažije škriabanie a neskoré odchody. Neviditeľná fólia na-vyše odráža horúce svetelné lúče v lete a zabraňuje tak prehrievanie posádky vo vnútri.

Vďaka vyspelým Full LED svetlometom si oddýchne nielen posádka, ale aj oči vodiča. Ich nezameniteľný svetelný podpis tu nie je len na tak na pa-rádu. Vďaka svetelnému výkonu až 900lm rozjasní aj tie najtmavšie nočné zákutia. Pre dokonalé pohodlie a bezpečnosť posádky slúži svetelný a dažďový senzor, vnútorné spätné zrkadlo s automatickou clonou či adaptívne tlmiče s komfortným nastavením. Zatiaľ čo vodičovi osvetlujú cestu výkonné a úsporné Full LED svetlomety, posádka môže pohodlne a nerušene spať.

Štýl bez kompromisov

Každý SEAT je rozpoznateľný na prvý pohľad vďaka charakteristickému svetelnému podpisu. Prvý dojem rozhoduje a Leon je jedným z mála áut, ktoré sa vám pri príchode dokonca pozdraví. Robí to pomocou pro-jekčného pozdravu “Hola!” na ceste a vďaka svetelnej show, ktorú predvádzajú dynamické LED svetlomety vzadu. Pri nastupovaní do kabíny vás zasa privítajú unikátne svetelné lišty.


Technológie, navrhnuté pomáhať

Interiér nášho auta vytvára náš mikrosvet a istotu mimo domova. Auto dnes nie je len dopravným prostriedkom, ale aj pojazdnou kanceláriou, obývačkou a najnovšie aj rúškom. Tým je až trojzónová klimatizácia s fil-tračným systémom AirCare, vďaka ktorému je celá kabína auta bezpečným miestom na život. Filter s aktívnou biogénnou vrstvou totiž odstráni až 99,99 percent baktérií, peľov a prachových mikročastíc, na ktorých sa držia vírusy. Pretože najlepšia ochrana, ako sa pred vírusmi chránit, je nepustiť ich vôbec dovnútra.

So službami SEAT Connect máte navyše poruke všetky podstatné in-formácie o aute, aj keď sa nachádzate mimo neho. Zamkol som? Kde presne sme zaparkovali v neznámom meste? Jazdné štastistiky, servisné intervaly. So SEAT Connect mate všetky informácie vo vašom smartphone. Ak máte vo vozidle nezávislé kúrenie, vozidlo si môžete cez telefón v zime vykúriť a v lete naopak vyvetrať. V prípade e-Hybrid verzie dokonca vychladiť. Vnútri posádku poteší špičkový audiosystém Beats s deviatimi reproduktormi a subwooferom či efektný digitálny prístrojový panel.

Bezkonkurenčná cena s balíkom SEAT Family

Toto všetko prinášajú modely SEAT Family v modeloch SEAT Arona, Ate-ca, Leon, Tarraco a Alhambra s luxusnou bezpečnostnou výbavou a cenovým zvýhodnením až 4600 eur. Navyše získať štýlové a bezpečné rodinné auto je teraz jednoduchšie a výhodnejšie, ako kedykoľvek predtým. Netreba totiž nikam chodit. S platformou SEAT @Home teraz vybavíte úplne všetko priamo z pohodlia domova.

Viac na www.seat.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún