SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Rozhýbte vášho malého školáka

Jednoduché tréningy na doma bude zbožňovať.

Načítavam video...

Ľahká, ale účinná rozcvička, koordinácia rúk a nôh, hry s loptou, strečing. Práve tieto aktivity pomôžu rozhýbať malých školákov, pre ktorých pripravili organizátori najväčšieho školského futbalového turnaja McDonald's Cup sériu krátkych tréningových videí. Sú určené pre školákov od trénerov malých futbalistov a futbalistiek a pomôžu rozhýbať usedené deti doma po vyučovaní, hre na počítači či mobile. Jednoduché atletické cviky a tréningové zostavy s bežnými pomôckami zvládnu deti doma bezpečne aj samé.

Obmedzený režim počas pandémie nepriaznivo ovplyvňuje fyzické i duševné zdravie školákov. Väčšina z nich totiž počas bežného školského roka navštevuje rôzne športové krúžky. Tie sú však už niekoľko mesiacov pozastavené, alebo vo veľmi obmedzenom režime. Absentuje aj telesná výchova. Deti tak prichádzajú o aktívny pohyb a spoločnosť rovesníkov, čo sa odráža aj na ich kondícii a pohode. Jedným z riešení, ktoré každý rodič počas neutíchajúcej pandémie uvíta, sú práve online tréningové videá, ktoré vznikli v rámci najväčšieho školského futbalového turnaja McDonald´s Cup. Sériu videí pripravil odborný garant turnaja Slovenský futbalový zväz v spolupráci s generálnym partnerom.

Načítavam video...

Trénovať budú aj futbalista Róbert Boženík a obľúbený youtuber Expl0ited

Cvičenie pre deti musí byť podľa odborníkov jednoduché, bezpečné, ale najmä zábavné. Cieľom je vzbudiť u nich záujem o pohyb, a to tak, aby cvičili pravidelne a s radosťou. Tú im prinesie tréningový seriál na doma. Z lekcií sa deti naučia bezpečne strečingovať, osvoja si triky s loptou, ktoré zaujmú aj ich kamarátov, keď sa spolu stretnú opäť v krúžkoch a na ihriskách. „Je jasné, že deťom je doma smutno, dlho sa nevideli s kamarátmi. Kým sa znova stretnú, zabavíme ich naším cvičením spolu s trénerom Tomášom a malým futbalistom Bonym,“ hovorí Róbert Boženík, hráč slovenskej A reprezentácie, holandského klubu Feyenoord Rotterdam a patrón školského turnaja vo futbale McDonald´s Cup.

Jeden z tréningov si vyskúša i obľúbený youtuber Expl0ited a svoje triky predvedú aj futbalový freestalisti Lucia Kevická a Peter Herstek.

Načítavam video...

Tréning na doma pre všetky deti

Video tréningy sú rozdelené do siedmich častí a každá z nich zrozumiteľne a bezpečne sprevádza deti jednotlivými cvikmi a ich správnym prevedením. Každý tréning je špecifický a efektívny, školáci pri ňom rozvíjajú svoje pohybové zručnosti, zlepšujú si kondíciu i vytrvalosť.

„Všetci si uvedomujeme, že podmienky na aktívny pohyb a hry detí sú výrazne obmedzené, stále je tu však možnosť dočasne premeniť detské izby, trávniky dvorov či záhrad, s využitím rôznych pomôcok, ktoré nájdu v domácom prostredí, na kreatívne prostredie pre futbal. Pohybom nadobudne dieťa určitú úroveň vytrvalosti a zdatnosti, veľkým bonusom je upevnenie zdravia a imunity. A v neposlednom rade deti budú môcť rozvíjať a zdokonaľovať svoje futbalové zručnosti a návyky s loptou. Futbal je hra, ktorá sa hrá všade na svete bez ohľadu na povrch, prostredie, či klimatické podmienky. Verím, že deti si nájdu miesto pre svoj milovaný futbal aj vďaka týmto videám,“ vysvetľuje Vladimír Lupták zo Slovenského futbalového zväzu a spoluorganizátor školského futbalového turnaja McDonald´s Cup, ktorého 22. ročník bol kvôli pandémii pozastavený.

Práve to spôsobilo veľké sklamanie u mnohých detí - žiakov prvého stupňa základných škôl, ktorí sa na futbalový turnaj tešili. „Aktuálna situácia nám neumožňuje usporiadať futbalový turnaj McDonald´s Cup tak ako po minulé roky. No chceme s deťmi ostať aj naďalej v kontakte, aby vedeli, že na ne myslíme. Zároveň im chceme ukázať, ako si môžu zlepšovať kondíciu a techniku a pripravovať sa na budúci ročník turnaja aj v domácom prostredí. Tréningové videá, ktoré sme pripravili, sú vhodné pre všetky deti, vysvetľuje Lucia Polačeková, Supervisor McDonald´s na Slovensku a organizátorka McDonald´s Cup.

Načítavam video...

Do posledného, pozastaveného ročníka turnaja sa minulý rok prihlásilo až 650 základných škôl. „Všetkým sme poslali v týchto dňoch balíček s loptami a darčekmi, pripravený v spolupráci s našimi športovými partnermi PUMA, INTERSPORT Slovensko a DEMI šport. Hneď, ako sa opäť otvoria brány škôl, môžu malí futbalisti a futbalistky na telesnej výchove alebo v školských krúžkoch pokračovať v príprave na zápasy, futbalové zápolenia a budúce víťazstvá, z ktorých, veríme, v budúcom roku vzíde nový Majster Slovenska vo futbale najmladších žiakov a žiačok,“ dodáva L. Polačeková.

Tréningové videá, ktoré budú postupne dopĺňané každý týždeň, nájdete na stránke www.mcdonaldscup.sk v sekcii Videotréningy, youtube a na facebooku turnaja.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work.


INZERCIA 13m
5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 12 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 12 h
SkryťZatvoriť reklamu