SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

EU v Bratislave podpísala nový dvojitý diplom

EU v Bratislave podpísala zmluvu o dvojitom diplome s University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt v Nemecku.

Ekonomická univerzita v BratislaveEkonomická univerzita v Bratislave

Rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo a dekan Fakulty podnikového manažmentu Peter Markovič, podpísali zmluvu o dvojitom diplome s University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt (FHWS), Spolková republika Nemecko. Dokument nadväzuje na spoluprácu EU v Bratislave s FHWS v rámci medzinárodnej siete pre dvojité diplomy CIDD (Consortium of International Double Degrees).

Program dvojitého diplomu je určený pre študentov I. stupňa štúdia. Študenti programu Ekonomika a manažmentu podniku (a programu v anglickom jazyku Business Economics and Management) EUBA, sa môžu uchádzať o dvojitý diplom v programe Degree Programme in International Management na FHWS. Výzva pre prihlášky do programu v akademickom roku 2021/2022 je aktuálne otvorená.

University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt patrí medzi najväčšie univerzity v Bavorsku. Univerzita bola založená v roku 1971 a jej kampus je vybudovaný v dvoch mestách Würzburg a Schweinfurt. V súčasnosti na univerzite študuje 9300 študentov a pôsobí 200 vedecko výskumných a pedagogických zamestnancov. Univerzita sa skladá z 10 fakúlt, ktoré ponúkajú 40 programov na bakalárskom a inžinierskom stupni. FHWS kladie dôraz na internacionalizáciu svojich fakúlt. Študentom ponúka rôzne programy mobilít v rozsiahlej sieti 232 partnerských inštitúcií.

EU v Bratislave v súčasnosti realizuje celkove 15 dohôd o udeľovaní dvojitých a spoločných diplomov so zahraničnými univerzitami. Fakulty EU v Bratislave implementujú na študijných programoch I. a II. stupňa štúdia zmluvnú spoluprácu o dvojitých a spoločných diplomoch s 12 partnerskými univerzitami v 10 štátoch Európy (Česká republika, Bulharsko, Francúzsko, Lotyšsko, Nemecko, Taliansko, Ukrajina, Veľká Británia) a Ázie (Čína, Thajsko).

Tešíme sa z nových možností vzdelávania pre našich študentov a rozšírenia medzinárodnej spolupráce s partnermi EUBA v zahraničí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


9 h
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu