SME
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
INZERCIA

EU v Bratislave podpísala nový dvojitý diplom

EU v Bratislave podpísala zmluvu o dvojitom diplome s University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt v Nemecku.

Ekonomická univerzita v BratislaveEkonomická univerzita v Bratislave

Rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo a dekan Fakulty podnikového manažmentu Peter Markovič, podpísali zmluvu o dvojitom diplome s University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt (FHWS), Spolková republika Nemecko. Dokument nadväzuje na spoluprácu EU v Bratislave s FHWS v rámci medzinárodnej siete pre dvojité diplomy CIDD (Consortium of International Double Degrees).

Program dvojitého diplomu je určený pre študentov I. stupňa štúdia. Študenti programu Ekonomika a manažmentu podniku (a programu v anglickom jazyku Business Economics and Management) EUBA, sa môžu uchádzať o dvojitý diplom v programe Degree Programme in International Management na FHWS. Výzva pre prihlášky do programu v akademickom roku 2021/2022 je aktuálne otvorená.

University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt patrí medzi najväčšie univerzity v Bavorsku. Univerzita bola založená v roku 1971 a jej kampus je vybudovaný v dvoch mestách Würzburg a Schweinfurt. V súčasnosti na univerzite študuje 9300 študentov a pôsobí 200 vedecko výskumných a pedagogických zamestnancov. Univerzita sa skladá z 10 fakúlt, ktoré ponúkajú 40 programov na bakalárskom a inžinierskom stupni. FHWS kladie dôraz na internacionalizáciu svojich fakúlt. Študentom ponúka rôzne programy mobilít v rozsiahlej sieti 232 partnerských inštitúcií.

EU v Bratislave v súčasnosti realizuje celkove 15 dohôd o udeľovaní dvojitých a spoločných diplomov so zahraničnými univerzitami. Fakulty EU v Bratislave implementujú na študijných programoch I. a II. stupňa štúdia zmluvnú spoluprácu o dvojitých a spoločných diplomoch s 12 partnerskými univerzitami v 10 štátoch Európy (Česká republika, Bulharsko, Francúzsko, Lotyšsko, Nemecko, Taliansko, Ukrajina, Veľká Británia) a Ázie (Čína, Thajsko).

Tešíme sa z nových možností vzdelávania pre našich študentov a rozšírenia medzinárodnej spolupráce s partnermi EUBA v zahraničí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štart Driveramy prichádza vo chvíli, kedy predaje ojazdených vozidiel lámu rekordy.


5 h

Čo je správne jesť pred tréningom a čo jesť po cvičení? Poradíme vám, prečo by ste mali siahnuť po 100 % smoothie a šťavách.


6 h

Malým zázrakom by sa na Slovensku dala nazvať už samotná novopostavená škola v Banskej Štiavnici. Táto má však oveľa viac divov.


10 h