SME
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Integrácia výrobných technológov na FVT

Fakulta výrobných technológií aktívne prijíma zahraničných študentov na štúdium v rozličných odboroch a stupňoch štúdia.

Globálnym trendom súčasnosti je internacionalizácia vysokých škôl, ktorá so sebou prináša výzvy aj príležitosti dostať sa do povedomia zahraničia, zvýšiť si reputáciu aj udržiavať a zvyšovať kvalitu pedagogického procesu. Pohyb študentov medzi rozličnými krajinami sveta nie je prínosom iba pre študentov, ktorí vycestujú za hranice rodného štátu, ale taktiež pre študentov univerzít, kam prichádzajú študenti zo zahraničia. Napríklad, okrem aktívnejšieho prístupu, ktorý poväčšine vyvoláva skvalitnenie vyučovacieho procesu pre domáceho študenta, sa vytvára aj multikultúrne prostredie, ktoré zabezpečuje komunikáciu v cudzom jazyku, najčastejšie v jazyku anglickom, ktorý je v súčasnej dobe nevyhnutný pre rýchle a úspešne zapracovanie absolventa vysokej školy v technickej praxi.

Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove aktívne prijíma zahraničných študentov na štúdium v rozličných odboroch a stupňoch štúdia. V súčasnosti Fakulta výrobných technológií poskytuje pre zahraničných študentov štúdium v anglickom jazyku vo všetkých troch stupňoch štúdia – v bakalárskom, inžinierskom aj doktorandskom stupni.

V akademickom roku 2019/2020 na Fakulte výrobných technológií úspešne ukončilo štúdium v druhom stupni vysokoškolského štúdia v študijnom programe Technológie automobilovej výroby 15 zahraničných študentov, ktorí nachádzajú uplatnenie nie len v zahraničí, ale taktiež sú zamestnaní na území Slovenskej republiky. Štátne skúšky zahraničných študentov v anglickom jazyku prebiehali v riadnych termínoch určených Fakultou výrobných technológií súbežne počas realizácie štátnych skúšok slovenských študentov.

Záverečné práce zahraničných študentov boli venované rozličným problematikám z oblasti automobilovej výroby, pričom v radoch končiacich študentov boli aj už absolventi, ktorí prospeli v celkovom hodnotení štúdia s vyznamenaním.

Okrem vzdelávania sa zahraniční študenti Fakulty výrobných technológií zapájajú aj do podujatí, ktoré sú realizované či už jednotlivými katedrami fakulty alebo samotnou fakultou. Jednou z akcií, ktorú naši zahraniční študenti považujú za vysoko prínosnú je prestížne podujatie Študuj pre prax, na ktorom sa aktívne zúčastňuje niekoľko desiatok významných partnerov, ako napr. Kia Motors Slovakia s.r.o., Continental Automotive Systems Slovakia s.r.o., Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o., Garrett Motion s.r.o., ale aj mnoho ďalších. Hlavným cieľom podujatia je predstavenie výrobných programov a noviniek partnerov z praxe, pracovných pozícií, možnosti výrobných stáží a vypracovania záverečných prác, o ktoré poslucháči FVT prejavujú pravidelne veľký záujem. Vzhľadom na jazykové zdatnosti vyššie uvedených významných partnerov z praxe si aj zahraniční študenti počas tejto akcie nachádzajú výrobné stáže, pracovné pozície či možnosti na riešenie záverečných prác.

V súčasnosti je na Fakulte výrobných technológií zaznamenávaný nárast zahraničných študentov, pre ktorých sa naša fakulta stáva druhým domovom. Poskytuje im teoretické aj praktické vzdelanie, ktoré je možné využiť na území Slovenskej republiky, teda krajiny, ktorú si vybrali na nadobúdanie nových vedomostí, ale aj za jej hranicami, kde títo študenti šíria svoje skúsenosti a vedomosti zo svojej Alma mater – Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Leto je skvelá príležitosť pre rodičov, ako naučiť deti finančnej zodpovednosti.


13 h

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


15 h

Pracovať v Silicon Valley je snom každého "ajťáka". Určite vás zaujme možnosť pracovať na svetových projektoch aj na Slovensku.


23 h