SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Počas pandémie sa chaty stali pre mnohých druhým domovom

Vlastníte, alebo práve kupujete dodatočnú nehnuteľnosť, kam plánujete chodiť so svojimi najbližšími v bezpečí čerpať energiu?

Vlastníte, alebo práve kupujete dodatočnú nehnuteľnosť, kam plánujete chodiť so svojimi najbližšími v bezpečí čerpať energiu? Určite zvážte aj zabezpečenie vášho majetku. A to nielen novej chaty či chalupy, ale aj samotnej domácnosti, ktorá bude zostávať dlhšie ako doteraz bez dozoru.

Okná a dvere, cesta pre zlodejov

Mechanické zabezpečenie okien – či už mrežou, bezpečnostnou fóliou alebo vonkajšími roletami - patrí medzi prvé zábrany, ktoré dokážu skomplikovať vstup neželaných návštevníkov. Nepodceňte ani výber kvalitných dverí s certifikátmi, ochránia vás nielen pred krádežou ale aj v prípade požiaru. Ak si nemôžete dovoliť nové dvere, dajte si oplechovať vnútornú stranu tých pôvodných. Oceľový pás na spevnenie zárubne znemožní vyrazenie, zábrana pántov zase vysadeniu dverí. Najslabším prvkom domu zvykne byť vstup do garáže. Preto je treba myslieť na inštaláciu brány s prevodovkou zabraňujúcou jej vypáčeniu a nadvihnutiu.

„Zmätenie nepriateľa“ alebo dohľad na diaľku

Najmä mimo dovolenkovej sezóny sa oplatí prísť z času na čas nehnuteľnosť skontrolovať, odhrabať sneh či pohrabať lístie. Najlepšie v nepravidelných intervaloch, aby ste vzbudili dojem, že objekt nie je dlhú dobu opustený. Prípadne poproste susedov z okolia, aby tak urobili za vás. Zlodejov môžu odradiť aj nové technológie zabezpečovacích systémov – od alarmu, telefonického hlásenia majiteľovi až po napojenie na systém centralizovanej ochrany v regióne.

Najväčšou istotou je poistenie

Ak ste si práve zadovážili či vynovili rekreačný objekt a počas víkendov a dovoleniek sa chcete zdržiavať viac mimo miesta svojho bývania, máte o dôvod navyše otvoriť doma tému poistenia. Stojí za to zvážiť nielen poistenie nového objektu, ale informovať sa aj o možnostiach ako aktualizovať súčasnú poistku.

Riešenie poistenia pod jednou strechou – či už ide o váš byt, rodinný dom, chatu alebo inú rodinnú nehnuteľnosť – zabezpečí poistka Bezstarostný domov od poisťovne KOOPERATIVA. Vďaka komplexnému krytiu si v rámci jednej zmluvy poistíte nielen nehnuteľnosť, ale aj vybavenie domácnosti. Pripoistiť si tiež môžete aj ďalšie objekty, ktoré k nehnuteľnosti prislúchajú, napr. garáž, bazén, altánok či oplotenie. V domácnosti vám poistka pokryje nielen nábytok, elektroniku, či športové potreby, ale aj zodpovednosť členov domácnosti. V poistení sa počíta s krytím škôd nielen v prípade krádeže a vandalizmu, živelných katastrof, ale aj škôd ako havária rozvodov, únik vody a pod.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 11 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 11 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 11 h
SkryťZatvoriť reklamu