SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Milý „Ty“

píšem Ti, lebo Ťa potrebujem. Nepoznáme sa. Volám sa Zorka. Nikdy sme sa nevideli.

Teda Ty si ma možno už videl, lebo mamka dáva kopec mojich fotiek na fejsbuk a kade tade, ale ja som ťa isto nevidela. Ale to bude tým, že nevidím. Moje očká som od narodenia nemohla používať, lebo sú vážne choré. Ani rodičov a súrodencov som ešte dodnes nevidela, ale presne viem ako voňajú, že sú pri mne keď ich potrebujem, že sa môžem na nich spoľahnúť.

A teraz potrebujem aj teba. A nie len ja. Je nás teda veľa. Neboj sa, nejde o nič vážne. Stačí, že dočítať dokonca a správne sa rozhodneš. Lebo to je dnes veľmi dôležité. Správne sa rozhodnúť.

Ja a moji kámoši sme každý niečím výnimoční. Niektorí nevidíme vôbec, niektorí len trošku, niektorí sme na vozíkoch, niektorí v kočíkoch. Ale máme medzi sebou aj takých frajerov, čo sa už dokázali postaviť na nohy, urobili prvé kroky, niektorí už pobehujú a tešia sa zo života. Vždy je dobre na niečo sa tešiť, lebo vtedy sa prekážky prekonávajú oveľa ľahšie. A teda tých prekážok dokáže byť v živote veľa. Ale, ty si dospelí tebe to nemusím vysvetľovať.

A prečo Ti dnes píšem? Potrebujem ťa. My ťa potrebujeme. Potrebujeme aby si vedel, že tvoje 2% z dane, ktoré si už zaplatil počas celého roka môžu pomôcť práve mne a mojim kámošom v Centre Svetielko. Založili ho moji rodičia, a už 10 rokov spolu s kolegami pomáhajú mnohým deťom s ťažkým ochorením.

Čo všetko za 2% dokážu naši urobiť? Veľmi veľa.

Za tvoje 2% môžeme pravidelne rehabilitovať, lebo je to pre mňa nevyhnutné, ak nechcem ostať celý život ležať

Za tvoje 2% sa môžem pravidelne učiť, aby som pochopila ako funguje svet, ako povedať čo cítim, ako sa v živote nestratiť.

Za tvoje 2% môžem byť spolu s kámošmi v príjemnom a bezpečnom prostredí zariadenia, kde sa veľa nového naučím.

Veľa informácii ako nám pomôcť nájdeš na www.centrumsvetielko.sk na FB stránke Centrum Svetielko. Tam nájdeš aj tlačivá a pokyny ako tvoje 2% presmerovať z DÚ k nám do Centra Svetielka.

2% zbierame cez združenie Viera - Láska – Nádej, lebo to je presne to čo my potrebujeme

Vieru, že všetko sa na dobre obráti

Lásku a prijatie aj s ťažkými ochorením

Nádej, že nás aj Ty podporíš.

Ak chceš vedieť viac ako môžeš pomôcť, tak kľudne napíš na FB centa, mamka ti isto odpíše. Lebo to čo robí, robí s láskou a nie len pre mňa.

Ďakujem, že si si našiel čas, na mňa. Na mojich kamarátov. Na pomoc.

Tvoja nová kamarátka Zorka

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu