SME
Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dôvera volá na očkovanie pacientov s ťažkými diagnózami

Na objednávanie chronicky chorých ponúkla poisťovňa župám bezplatne svoj systém.

Spoľahlivo fungujúci objednávkový systém vyvinula zdravotná poisťovňa, aby zjednodušila prístup na očkovanie proti covidu-19 ľuďom s vážnymi diagnózami.

Jeho výhoda spočíva v tom, že pacienti nemusia striehnuť na termín v štátnom objednávkovom systéme. Poisťovňa posiela vybraným poistencom e-mail, na základe ktorého si môžu termín očkovania sami vybrať.

Ciele Dôvery sú dva. Prvým je, aby sa ľudia s vážnymi diagnózami dostali čo najskôr k svojim vakcínam. Druhým je efektívne využiť kapacity očkovacích centier.

„Táto spolupráca má poukázať na fakt, že pri očkovaní je okrem veku dôležité prihliadať aj na zdravotný stav pacientov. Je v našom záujme chrániť tých najzraniteľnejších,“ skonštatoval generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Náhradníci

Prvými pacientmi, ktorí sa vďaka objednávkovému systému dostali k vakcíne, boli v marci ľudia so sklerózou multiplex z Bratislavského kraja. Keď sa osvedčil, Dôvera ho dala bezplatne k dispozícii aj ostatným župám. Aktuálne rozbieha aj spoluprácu s nemocnicami.

„Obzvlášť nás potešilo, že v Dôvere už mali pripravené riešenie, ktorým dokázali zautomatizovať napĺňanie zoznamu náhradníkov,“ hovorí lekár Bratislavského samosprávneho kraja Tomáš Szalay.

Ako funguje objednávkový systém Dôvery?

Zdravotná poisťovňa získa od očkovacích centier voľné termíny na očkovanie. Poistenca so závažnou diagnózou osloví e-mailom.

Ak má záujem, sám si vyberie na webe z voľných termínov, o čom dostane potvrdzujúcu sms. V deň pred samotným očkovaním dostane správu, ktorá mu termín pripomenie.

Pacientov, ktorí nemajú e-mail, oslovuje poisťovňa telefonicky.

„Objednávkový systém, ktorý ponúkame našim pacientom, je doplnkom k štátnemu objednávkovému systému. Ak pacient náš systém odmietne, môže využiť štátny,“ pripomína šéf Dôvery Martin Kultan.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu