SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Dôvera volá na očkovanie pacientov s ťažkými diagnózami

Na objednávanie chronicky chorých ponúkla poisťovňa župám bezplatne svoj systém.

Spoľahlivo fungujúci objednávkový systém vyvinula zdravotná poisťovňa, aby zjednodušila prístup na očkovanie proti covidu-19 ľuďom s vážnymi diagnózami.

Jeho výhoda spočíva v tom, že pacienti nemusia striehnuť na termín v štátnom objednávkovom systéme. Poisťovňa posiela vybraným poistencom e-mail, na základe ktorého si môžu termín očkovania sami vybrať.

Ciele Dôvery sú dva. Prvým je, aby sa ľudia s vážnymi diagnózami dostali čo najskôr k svojim vakcínam. Druhým je efektívne využiť kapacity očkovacích centier.

„Táto spolupráca má poukázať na fakt, že pri očkovaní je okrem veku dôležité prihliadať aj na zdravotný stav pacientov. Je v našom záujme chrániť tých najzraniteľnejších,“ skonštatoval generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Náhradníci

Prvými pacientmi, ktorí sa vďaka objednávkovému systému dostali k vakcíne, boli v marci ľudia so sklerózou multiplex z Bratislavského kraja. Keď sa osvedčil, Dôvera ho dala bezplatne k dispozícii aj ostatným župám. Aktuálne rozbieha aj spoluprácu s nemocnicami.

„Obzvlášť nás potešilo, že v Dôvere už mali pripravené riešenie, ktorým dokázali zautomatizovať napĺňanie zoznamu náhradníkov,“ hovorí lekár Bratislavského samosprávneho kraja Tomáš Szalay.

Ako funguje objednávkový systém Dôvery?

Zdravotná poisťovňa získa od očkovacích centier voľné termíny na očkovanie. Poistenca so závažnou diagnózou osloví e-mailom.

Ak má záujem, sám si vyberie na webe z voľných termínov, o čom dostane potvrdzujúcu sms. V deň pred samotným očkovaním dostane správu, ktorá mu termín pripomenie.

Pacientov, ktorí nemajú e-mail, oslovuje poisťovňa telefonicky.

„Objednávkový systém, ktorý ponúkame našim pacientom, je doplnkom k štátnemu objednávkovému systému. Ak pacient náš systém odmietne, môže využiť štátny,“ pripomína šéf Dôvery Martin Kultan.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


2 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu