SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie

Celosvetovo viac než polovica ľudí trávi viac než osem hodín denne pod umelým svetlom, preto si ho dobre vyberte.

Väčšina z nás vyberá osvetlenie primárne s ohľadom na jeho dizajn, pozornosť by ste však mali venovať aj jeho kvalite – nekvalitné osvetlenie totiž môže spôsobiť celý rad zdravotných problémov.

Trávenie času pri umelom osvetlení

Je až prekvapivé, že podľa prieskumu spoločnosti Signify trávi každý desiaty človek v Českej republike pod umelým osvetlením viac než 16 hodín denne – celosvetový priemer je pritom iba 7 % ľudí. Výskum tiež ukázal, že mladšie generácie – skôr než aby trávili čas vonku – sedia pod umelým osvetlením dlhšie. 67 % ľudí vo veku 18 – 24 rokov trávi každý deň osem alebo viac hodín v neprirodzenom svetle, oproti 43 % ľudí nad 55 rokov.

Výber svetla navrhnutého pre pohodlie vašich očí

„Spotrebitelia si často neuvedomujú rozdiely v LED osvetlení. Osvetlenie bývalo výhradne funkčným nákupom, ale pretože trávime stále viac času vnútri miestností a doma, kvalita svetla sa stala ešte dôležitejšia. Vyvinuli sme štandard EyeComfort, overujúci pohodlie pre oči, ktoré vedú zákazníkov a pomáhajú im s výberom svetla vhodného tak pre ich oči, ako aj pre ich domov,“ vysvetľuje Rowena Lee zo spoločnosti Signify, ktorá vyrába osvetlenia a žiarovky značky Philips.

Pohodlie našich očí trpí zlým osvetlením

Andrew Stockman, profesor Ústavu oftalmológie University College London (UCL), hovorí:„Typ osvetlenia, ktoré denne používame, môže mať dopad na kvalitu nášho života. Napríklad riadenie farby a intenzity osvetlenia v priebehu dňa môže zlepšiť naše spánkové vzorce, čo môže byť rozhodujúce pre pohodu a zdravie. Naproti tomu umelé svetlo, ktoré bliká, môže mať škodlivý vplyv na kvalitu života a môže viesť k nepohodliu očí, bolestiam hlavy a občas aj epileptickým záchvatom. Výber správneho osvetlenia je veľmi dôležitý.“

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


2 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu