SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Virtuálny Suptech workshop o Blockchain technológiách

Workshop pripravený v spolupráci medzi EUBA a NBS zameraný na tréning v oblasti Blockchain technológií.

V dňoch 13.4. – 14.4.2021 sa uskutoční tretí workshop pripravený v spolupráci medzi EU v Bratislave a Národnou bankou Slovenska zameraný na tréning pracovníkov národných regulátorov finančných trhov v oblasti Blockchain technológií. Ide o príklad naplnenia úlohy univerzít v procese celoživotného vzdelávania ako aj o príklad vzájomne výhodnej spolupráce medzi akadémiou a praxou.

Toto virtuálne podujatie je otvorené pre širšiu fintech komunitu. Vybrané problémy v rámci tohto aktuálneho a rýchlorastúceho odvetvia nám priblížia akademici z domácich a zahraničných univerzít ale aj rešpektovaní profesionáli. Budeme sa zaoberať témami spojenými s využívaním blockchain technológií vo financiách (architektúra a aplikácia), kryptoaktíva ako nová trieda finančných aktív, Initial Coin Offerings (ICO), metódy štatistickej klasifikácie a ich aplikácie na kryptomeny ako aj metódy a koncepty vysvetliteľnej umelej inteligencie (Explainable AI). Na workshope predstavia svoje postoje okrem iných Jana Petkanič z Blockchain Talks, Thomas Leach z University of Pavia, Daniel Traian Pele z ASE Bucharest, Pawel Sakowski a Rober Slepaczuk z Warsaw University, Wolfgang Karl Härdle z Humboldt-Universität zu Berlin, Oleg Deev z Masaryk University ako aj Eduard Baumohl z EU v Bratislave.

Zloženie rečníkov ako aj témy, ktoré ponúkame umožňujú vytvoriť priestor na diskusiu a výmenu názorov medzi akademikmi, regulátormi a fintech komunitou.

Registrácia

Fintech (z anglického Financial Technology) znamená Finančné inovácie umožnené rozvojom technológií. V globálnom prostredí existuje veľký tlak na európske fintechy na jednej strane a na vytváranie spoločných prístupov k ich regulácii medzi jednotlivými krajinami na strane druhej. Rozvoj v tejto oblasti umožní podporu inovácií v bankách, vznik B2B fintech spoločností, v aplikácii big data, umelej inteligencie a blockchain technológií. Akademici a regulátori by mali ohodnocovať ich riziká, rýchlo sa prispôsobovať zmenám, ohodnocovať nové výskumné a podnikateľské príležitosti bez toho, aby ich významne ovplyvňovali.

V rámci projektu Fin-Tech sa uskutočňujú tréningy a workshopy pre národných regulátorov (Suptech) a pre európske fintech hub-y (Regtech) zamerané na meranie rizík spojených s využívaním big data, umelej inteligencie a blockchain technológií a to najmä tých rizík, ktoré vyplývajú z využívania inovatívnych platobných metód, P2P pôžičiek a využívania robo-advisory vo financiách.

Projekt sa začal 1.januára 2019 a skončí sa 30. júna 2021. Projekt získal finančnú podporu z programu Európskej únie Horizon 2020 zameraného na výskum a inovácie pod číslom 825215.

Viac informácií o projekte nájdete na https://fintech-ho2020.eu/ .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


2 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu