SME
Pondelok, 29. november, 2021 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!

Na piešťanskom Kúpeľnom ostrove nájdu úľavu tí, ktorým infekcia COVID - 19 „udrela“ na kĺby.

(Zdroj: Ensana Health Spa Hotels)

Slovné spojenie „prekonaná Corona“ zavítalo do našich slovníkov zhruba pred rokom. Odvtedy sa odborníci snažia čo najlepšie spoznať vírus i možné následky prekonanej infekcie. Medzi najčastejšie a dokázateľne súvisiace s COVID – 19 patria pretrvávajúce problémy s dýchaním, na ktoré sa špecializujú najmä klimatické kúpele. Nie sú to však jediné problémy, s ktorými pacienti vyliečení z akútnej infekcie zápasia.

Bolí a nechce prebolieť
Pri akútnom priebehu infekcie sa u pacientov s artritídou a inými autoimunitnými ochoreniami zhoršujú ich príznaky. Zahraničné zdroje však uvádzajú zhruba 10 % pacientov, ktorí 3 – 4 týždne po prekonaní akútnej infekcie SARS- CoV-2 začnú pociťovať bolesť veľkých kĺbov – kolien, bedier, ramien a lakťov aj bez predošlých príznakov artritídy či iného autoimunitného ochorenia.
V prípade, že ste bolesťami kĺbov pred infekciou COVID – 19 netrpeli a zrazu je vašim každodenným chlebom, môžete byť jedným z tých, u ktorých infekcia viedla k autoimunitnej reakcii a zanechala následky práve na pohybovom aparáte. Bolesti podľa zistení zo zahraničia môžu spontánne vymiznúť po niekoľkých týždňoch, no množia sa prípady ľudí, ktorých sprevádzajú aj celé mesiace po vyliečení sa z Corony.

Svetový unikát s potenciálom!
Vlastnosti vzácnych prírodných zdrojov v podobe siričitej geotermálnej vody a unikátneho piešťanského peloidu – bahna, ktoré obmývané termálnou vodou zreje zhruba rok v špeciálnych bazénoch pred použitím na balneoterapeutické účely sa javia ako výborný spôsob, ako zápalovú reakciu na úrovni kĺbov stlmiť či úplne pozastaviť a tým zbaviť pacientov pretrvávajúcich bolestí, ktoré môžu byť aj následkom prekonanej infekcie COVID – 19.Kontaktujte svojho obvodného lekára či špecialistu a rezervujte si pobyt na piešťanskom Kúpeľnom ostrove.

Hĺbkové prehriatie a schopnosť účinných látok z bahna a termálnej vody v Kúpeľoch Piešťany prenikať až na úroveň šliach a kĺbov ponúka možnosť rekonvalescencie aj pacientom, ktorým prekonanú infekciu pripomínajú práve novonadobudnuté bolesti pohybového aparátu.

Dlhoročné skúsenosti s liečbou a zmierňovaním príznakov širokého spektra chorôb pohybového ústrojenstva – ako akútnych, tak aj chronických vytvárajú na piešťanskom Kúpeľnom ostrove tie najlepšie predpoklady na to, aby si poradili aj s následkami ešte stále nového ochorenia.

Na Kúpeľnom ostrove v súvislosti s pretrvávajúcimi opatreniami platia prísne bezpečnostné pravidlá zamedzujúce možnosti novej nákazy vírusom COVID – 19. Všetci kúpeľní hostia sú až do uvoľnenia opatrení povinní preukázať sa výmenným lístkom od obvodného lekára alebo špecialistu s popisom ťažkostí a odporúčaním kúpeľnej liečby. Každý hosť je zároveň preventívne testovaný ešte pred vstupom do ktoréhokoľvek zo siete hotelov Ensana Health Spa Hotels. Upravené sú i podmienky spoločného stravovania sa a využívania priestorov kúpeľov tak, aby každý z hostí dostal maximálnu starostlivosť s minimálnym ohrozením pandémiou.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

SAP Ariba prepája dodávateľov a zákazníkov z celého sveta - zaregistrované sú milióny podnikov a organizácií, vrátane viac ako desaťtisíc spoločností zo Slovenska.

Samosprávy i firmy môžu vďaka SAP Ariba ušetriť peniaze aj zrýchliť obstarávania.


INZERCIA 1 h

Na aké vlastnosti pri výbere telefónu kladú dôraz slovenskí používatelia?


INZERCIA 1 h

Petr Ludwig rozpráva, ako dlhodobo zvyšovať spokojnosť.


INZERCIA 1 h
Skryť Zatvoriť reklamu