SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
INZERCIA

V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov

Realitný projekt investičnej skupiny Proxenta je výnimočnou príležitosťou zaobstarať si nové bývanie v srdci hlavného mesta.

Realitný projekt BLoKK ponúka apartmány v samom srdci Bratislavy. Realitný projekt BLoKK ponúka apartmány v samom srdci Bratislavy.

Bratislava už niekoľko rokov zápasí s nedostatkom bytov. Ponuka je nízka a nové byty pribúdajú na trh len veľmi pomaly. Najkritickejšia situácia je v Starom Meste. Na masívnu výstavbu tu nie je priestor a situáciu komplikuje aj zastaraná legislatíva a zdĺhavé stavebné konania. Projekt BLoKK investičnej skupiny Proxenta je preto výnimočnou príležitosťou zaobstarať si nové bývanie v centre Bratislavy.

Nárožie ulíc Vysoká a Námestie 1. mája je právom možné považovať za jednu z najlepších adries v Bratislave. A práve na tomto mieste sa nachádza developerský projekt BLoKK, ktorý už o niekoľko mesiacov prinesie do centra mesta nové bývanie. Zámer bližšie ozrejmuje Jana Paňková, projektová manažérka Proxenty: „Projekt BLoKK je našou reakciou na aktuálnu situáciu na trhu. Na jednej strane bojuje Bratislava s akútnym nedostatkom nových bytov a na strane druhej tu máme zasa prebytok kancelárskych priestorov. Preto sme sa rozhodli namiesto kancelárií priniesť na trh nové bývanie v podobe apartmánov určených na predaj.“

Po rekonštrukcii pôvodnej kancelárskej budovy, ktorá svoju súčasnú podobu získala v roku 1992, vznikne celkom 37 apartmánov rôznych výmer a dispozícií. „Z nich takmer polovica bude dvojizbových, ale nachádzať sa tu bude aj jedenásť jednoizbových, osem trojizbových a jeden päťizbový apartmán s rozľahlou terasou a luxusnými výhľadmi,“ prezrádza Paňková.

Na prízemí budovy sa bude nachádzať niekoľko menších obchodných prevádzok, ktoré vhodne doplnia funkciu bývania. Parkovanie bude zabezpečené v suteréne objektu, kde na troch podzemných podlažiach vznikne spolu 42 parkovacích miest. Pri rekonštrukcii sa nebude zásadným spôsobom meniť vonkajší vzhľad budovy, zmení sa iba funkcia.

Komunitná záhrada v podobe átria

Neprehliadnuteľným prvkom celého objektu bude vnútorné átrium, ktoré umožní prístup slnečného svetla do vnútorného traktu budovy. V átriu vznikne atraktívny priestor s niekoľkými vzrastlými stromami, zeleňou a oddychovou zónou. Za návrhom priestoru átria stojí významný krajinný architekt, nominant na cenu CE.ZA.AR, Eugen Guldan. Átrium bude verejne prístupné cez dve pasáže prepájajúce vnútorné nádvorie s Námestím 1. mája aj s Vysokou ulicou.

Podkrovný loft aj lodná kajuta

Pôvodná funkcia budovy dáva architektom priestor pre netradičné riešenia. Vďaka rozmanitým pôdorysom vzniknú v BLoKK-u unikátne apartmány s atypickými uhlami a originálnymi prvkami, ktoré im pridávajú na výnimočnosti. Apartmány budú vybavené v štandarde, ktorý uspokojí nároky väčšiny záujemcov.

Interiér na mieru

Pre tých, ktorí zvažujú kúpu apartmánu v projekte BLoKK, ale nemajú dostatok času alebo predstavivosti si ho do detailov zariadiť, prináša Proxenta jedinečnú službu. Detaily približuje Monika Balgová, riaditeľka marketingu a PR skupiny Proxenta: „Klienti, ktorí si zakúpia byt v niektorom z našich developerských projektov, môžu využiť služby interiérového štúdia Molto Bello. Profesionáli z oblasti architektúry a interiérové dizajnu im navrhnú interiér na mieru a v prípade ich záujmu zabezpečia aj jeho kompletnú realizáciu na kľúč.“ Interiérové štúdio Molto Bello sa nachádza v portfóliu skupiny Proxenta a je určené prioritne, aj keď nie výhradne, klientom skupiny. „Vo svojich developerských projektoch prináša Proxenta na trh stovky nových bytov. Interiérové štúdio je ďalším rozšírením našich služieb smerom ku klientom tak, aby sme ich ešte viac odbremenili od starostí, ktoré so sebou prináša kúpa nového bývania,“ dopĺňa Balgová.

Skúsený developer

Developerom projektu je investičná skupina Proxenta, ktorá je mimoriadne aktívna práve v centre Starého Mesta. V bezprostrednej blízkosti momentálne realizuje výstavbu rezidenčného projektu Kesselbauer, na ktorú bude nadväzovať výstavba ďalšieho projektu Vila Biela. Do portfólia skupiny patrí tiež projekt Weinhauer, ktorý je už skolaudovaný a odovzdaný do užívania. Iba pred niekoľkými mesiacmi ten istý developer úspešne skolaudoval aj budovu PROXENTA Residence na Račianskom mýte.

Kompletnú ponuku dostupného bývania vám radi poskytneme na adrese predaj@blokk.sk alebo na čísle 0917 622 226. Všetky informácie o tomto projekte nájdete na stránke www.blokk.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ponúka dennú formu výučby v prezenčnej i kombinovanej metóde štúdia.


9 h

Naozaj chcete sociálne slabým rodinám a finančne podvyživenej strednej triede zrušiť zaužívané príjmy v podobe stravných poukážok?


9 h

Spoločnosť ORIN pôsobí na slovenskom trhu viac ako 25 rokov.


11 h