SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software

So zákazníkmi hľadá optimálne riešenia v oblasti automatizácie a digitalizácie firemných procesov, ktoré pomáhajú firmám rásť.

ABRA Software je nielen výrobcom a dodávateľom firemných informačných systémov.„Chceme, aby dodávané riešenie malo perfektnú kvalitu, preto sa na jeho návrhu a realizácii podieľa vždy viac osôb. Zákazník má tiež istotu zastupiteľnosti a komunikuje s nami ako s tímom, ktorý pozná a vie vyriešiť jeho potreby,“ hovorí riaditeľ ABRA Software s.r.o. David Rožek.

Opýtali sme sa Davida Rožeka , ako sa také riešenie navrhuje?

Zákazník je pre nás na prvom mieste, preto sme pred dvoma rokmi úplne zmenili systém plánovania a riadenia oddelenia služieb pre zákazníkov. Zaviedli sme pozíciu šéfkonzultanta, ktorý je hlavou celého tímu. Analyzuje komplikované riešenia so zákazníkmi, navrhuje cenu, termíny a riadi a koordinuje presný postup realizácie a dodania našimi konzultantmi a programátormi. O každého zákazníka sa tak vždy stará celý tým špecialistov.

V čom je takýto prístup pre zákazníkov výhodný?

Primárne je to zastupiteľnosť pri dodávke riešenia, ale rovnako dôležitá je zjednotená kvalita našich riešení, ktorá nezávisí len na konkrétnom riešiteľovi danej úlohy. Naši konzultanti sa ďalej špecializujú na programátorov, ktorí pripravujú zákazkové úpravy, programujú skripty do ABRA Gen alebo rôzne aplikácie (od EXE aplikácií cez Android až po čisto webové aplikácie) a samotní konzultanti, ktorí nasadzujú naprogramované riešenia u klientov, testujú a zaškoľujú používateľov. Nad všetkým bdie analytik a mentor z pozície šéfkonzultanta.

Má tento prístup vplyv na rýchlosť dodávok a plnenie termínov?

Samozrejme, a to naozaj pozitívny. Všetku prácu precízne plánujeme na báze týždenných šprintov. Pri pravidelnom týždennom vyhodnotení šprintu šéfkonzultant analyzuje a diskutuje s tímom čo sa podarilo alebo kde sú rezervy a dôkladne vyhodnocujeme dôvody prípadných neúspechov a celý tím sa z nich učí. Na základe toho vzniká presný plán prác pre každý týždeň (šprint). Zákazník vždy presne vie, v ktorom týždni sa budeme zaoberať jeho riešením a kedy ho dodáme. A dá sa na to spoľahnúť.

Ako sa potom premietne výsledná práca do kvality riešenia?

V tom hrá kľúčovú rolu práve pozícia šéfkonzultanta, ktorý je veľmi prozákaznícky a empatický. Dokáže vnímať potreby zákazníkov a snaží sa dopátrať prvotnej príčiny, prečo firma zadala práve tú ktorú požiadavku a čo je skutočné riešenie, ktoré zákazníkovi pomôže. Skrátka dôkladne analyzuje problémy a snaží sa ich správne vyriešiť. Často na základe tejto analýzy zistí ďalšie procesné nedostatky a je nutné nasadiť hlbšie riešenie. A to niekedy i z dôvodu budúcej udržateľnosti, ktorá je dôležitá v tom, aby bol zákazníkom umožnený jednoduchý rast.

ABRA Software je s vami už 27 rokov. Na Slovensku má 1 440 zákazníkov a 78 % z nich používa software ABRA viac ako 10 rokov.

www.abra.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


1 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu