SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii

Depresia nie je len zlá nálada, ide o závažné ochorenie. Existuje však riešenie, ktoré je účinnejšie a zdravšie ako antidepresíva.

(Zdroj: Pexels)

Okrem chorobného smútku depresiu častokrát sprevádzajú aj úzkostné stavy. Jedným z jej príznakov je aj strata schopnosti tešiť sa, prežívať pozitívne emócie, ale aj negatívne emócie. Existuje však riešenie, ktoré vás uzemní a vráti opäť k dobrej nálade. A je omnoho zdravšie a dostupnejšie než antidepresíva.

Povedzte stop zlej nálade vďaka konzumácii goji

Reč je o ovocí goji, ktoré pochádza priamo z Číny. Jeho liečivé účinky poznali a využívali už v starovekej Číne. Tradičná čínska medicína ho považuje za liečivú potravinu, ktorej pravidelná konzumácia zaručuje dlhý život plný vitality a dobrej nálady.

Čo všetko sa ukrýva v bobuliach goji?

Goji je ovocie s najvyšším podielom bielkovín. Obsahuje až neuveriteľných 18 rôznych aminokyselín! Neexistuje na svete iný plod, ktorý by bol taký
bohatý na bielkoviny, ako práve goji. Vyznačuje sa silnými antioxidačnými vlastnosťami a dokonca znižuje riziko srdcovocievnych ochorení, výskyt rakoviny pľúc a žalúdka.

Plody goji obsahujú vitamíny A, B1, B2, B6, B9 a E. Tieto tri vitamíny skupiny B spolu zabezpečujú zdravé nervy a zlepšenie pamäti. Vitamín B6 zlepšuje náladu a odstráni únavu. Okrem vitamínov plody goji obsahujú až 21 minerálnych látok, predovšetkým veľa železa a zinku, vápnik, selén či germánium.

Bohatá zásobáreň výživných látok, ako sú vitamíny skupiny B a horčík, sú tiež dobrým predpokladom výdatného spánku. Vitamíny skupiny B sú vo všeobecnosti považované za nepriateľov depresie a zlej nálady. Horčík zas skracuje čas zaspávania.

Vzácne čínske plody zlepšujú aj pamäť a zmierňujú nepríjemné bolesti hlavy. Podľa tradičnej čínskej medicíny plody kustovnice čínskej (goji) pomáhajú v boji proti depresii, zlej nálade a pocitom úzkosti, pretože upokojujú nervový systém a zároveň sú nositeľom dlhovekosti. Plod goji podporuje našu náladu, lebo obsahuje minerály a vitamíny, navyše pomáha pri prevencii poškodenia v dôsledku voľných radikálov v súvislosti s depresiami.

Zabojujte so zlou náladou prírodnou cestou a dajte pred antidepresívami prednosť 100 % šťave z goji, ktorá vám určite vyčarí úsmev na perách. Siahnite napríklad po produktoch značky Bobule, ktorá do svojich štiav nepridáva žiaden cukor, konzervanty ani farbivá a obsahujú tak len 100 % ovocia v bio kvalite.

Organické šťavy Bobule Organické šťavy Bobule (zdroj: Bobule.sk)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


1 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu