SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera

Ako spoločnosť Geis zvláda komplikácie spôsobené koronavírusom?

(Zdroj: Geis SK s.r.o.)

Udalosti minulého roka priniesli dramatické zmeny v mnohých oblastiach. Niektoré odvetvia sa v dôsledku protipandemických opatrení ocitli na pokraji zániku a prežívajú len vďaka vládnej pomoci, pre iné sa naopak otvorili výnimočné príležitosti. Logistické služby pri tom prechádzajú veľkými výkyvmi a to poklesmi aj vzostupmi, ktoré odrážajú potreby rôznych klientov reagujúcich na vývoj vo svojej oblasti podnikania. Pri tom platí: šťastie praje pripraveným.

Spoločnosť Geis SK v minulom roku niekoľkokrát zaregistrovala ako premenlivý môže byť trh, ako sa jeho jednotlivé segmenty dokážu zmeniť na základe vývoja pandemickej situácie a vládnych opatrení. Podstatné pri tom je, aby prevádzkovateľ logistických služieb na dané zmeny pružne reagoval a klientovi pomáhal v jeho aktivitách aj v tejto neľahkej dobe. Dôležité pri tom sú dlhodobo budované vzťahy, vzájomná dôvera a stabilita.

Pre prevádzkovateľa logistických služieb je nevyhnutné aby bol pripravený na neočakávané situácie a aby bol schopný pružne reagovať na dynamický vývoj. Spoločnosť Geis napríklad preukazuje veľkú dávku flexibility pri nasadzovaní potrebného personálu na zvládnutie až extrémne premenlivého denného objemu zákaziek. Bežnou praxou u niektorých projektov je, že sa v určitý deň napr. okolo 16. hodiny v sklade dozvedia objem tovaru k manipulácii, a toto množstvo je potrebné spracovať do druhej hodiny rannej, teda v priebehu iba 10 hodín čistého času. Výkyvy v počte nasadených pracovníkov sa preto bežne pohybujú rádovo v desiatkach percent.

 (zdroj: Geis SK s.r.o.) (zdroj: Geis SK s.r.o.)

Klientovi z drogistického segmentu, ktorému Geis riadi centrálny sklad pre vybavovanie všetkých objednávok v rámci e-commerce sa počet prichádzajúcich objednávok z Českej republiky a Slovenska počas covidového obdobia znásobil a priemerná veľkosť zásielok vybavovaných v rámci týchto objednávok sa viac ako strojnásobila. To všetko dokopy sa absolútne vymykalo procesom a systému, ktorý bol pre tohto klienta v sklade dlhodobo nastavený. Preto bola potrebná rýchla reakcia.

 (zdroj: Geis SK s.r.o.) (zdroj: Geis SK s.r.o.)

Bol prispôsobený priestor v sklade, zvýšil sa počet baliacich pracovísk a bola zavedená trojzmenná prevádzka. Postupne sa zabezpečilo rozšírenie policového systému, zmenila sa dispozícia skladu a bol upravený tok tovaru vnútri skladu. Behom pár týždňov spoločnosť Geis v rámci optimalizácie existujúceho procesu po roku prevádzky zaobstarala ďalšiu časť automatickej valčekovej dráhy. Vďaka týmto zmenám dnes sklad v štandardnom čase zabezpečuje násobný objem práce pri prakticky stopercentnej kvalite.

 (zdroj: Geis SK s.r.o.) (zdroj: Geis SK s.r.o.)

K významným klientom patrí aj spoločnosť obchodujúca s textilom, obuvou a módnymi doplnkami. Tej sa počas jarnej prvej vlny pandémie coronavírusu úplne zastavil predaj, pretože sa jej kamenné predajne museli zatvoriť. Pritom už samozrejme bol na ceste v kontajneroch tovar s novými kolekciami pre ďalšiu sezónu. Objem skladových zásob sa navýšil na takmer dvojnásobné množstvo. Lenže uloženie takého objemu tovaru v sklade bolo už nad jej kapacitné možnosti a prekračovalo zmluvné povinnosti spoločnosti Geis. Jej pracovníci sa mohli zachovať presne podľa zmluvy a uskladniť iba množstvo, ktoré zodpovedalo zmluvnej povinnosti a zákazník by tak musel platiť poplatky za odstavené kontajnery. Namiesto toho sa ale rozhodli vyjsť klientovi v ústrety, urobiť interné zmeny v skladovaní a operatívne použiť pre vhodný tovar aj iné externé sklady v blízkom okolí.

Viac informácií na: www.geis.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
  2. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  5. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  7. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  8. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  1. Záhradkári, pracujte len ráno a večer
  2. Trhy, história aj all inclusive. Kam k moru v Tunisku?
  3. OTS: LESY SR sa dištancujú od nepravdivých tvrdení
  4. Influenceri vzali na dovolenku ľudí, ktorých nepoznali
  5. Uprostred leta prichádza princ na bielom koni
  6. Letná revolúcia a špeciál o mužoch a našich svetoch
  7. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  8. Stanovisko LESY Slovenskej republiky, š. p.
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 19 127
  2. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 7 925
  3. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 3 013
  4. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné? 2 946
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 2 403
  6. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 2 226
  7. Čo môže spôsobiť minúta navyše pri pražení kávy? 1 971
  8. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 1 837
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Letoviská, kde sa dá celý deň nič nerobiť, ale aj objaviť viac, než ste čakali.


INZERCIA 9 h

Vyšlo júlové číslo Doma v záhrade.


INZERCIA 9 h

Odmietajú politizáciu lesného hospodárstva.


18 h

Epická2 od Samsungu bola skutočne epická.


INZERCIA 10. júl
SkryťZatvoriť reklamu