SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov

V Kúpeľoch Sliač začali so zodpovednou prípravou špecifických liečebných postupov pre pacientov po prekonaní ochorenia COVID-19.

Sliačske kúpele sú významným miestom pre liečbu takzvaných „postcovidových“ pacientov, nakoľko vďaka zloženiu jedinečnej liečivej vody a rokmi overených liečebných postupov pri srdcovo-cievnych ochoreniach a chorobách pohybového aparátu vytvárajú ideálnu kombináciu pre svojich kúpeľných hostí, ktorým prekonanie nového koronavírusu zanechalo následky v podobe zhoršeného stavu pohybového aparátu alebo pretrvávajúcich ťažkosti kardiovaskulárneho systému.

V rámci dopĺňania nových kúpeľných procedúr a liečebných postupov sa Kúpele Sliač zameriavajú najmä na profesionalizáciu svojho zdravotníckeho personálu. Kúpeľní lekári, zdravotné sestry a fyzioterapeuti v týchto dňoch získavali nové poznatky a praktické skúsenosti v rámci kurzu Mgr. Mariana Jendrichovského, PhD. - Respiračná fyzioterapia so zameraním na post COVID 19 pacientov.

Uvedomujúc si dôležitosť potreby okamžitej následnej liečby a rehabilitácie pre pacientov, ktorým prekonanie nového koronavírusu zanechalo stopy na zdraví Kúpele Sliač pozvali na túto aktivitu aj zdravotnícky personál ďalších kúpeľných zariadení a špecializovaných zdravotníckych zariadení z Kováčovej, Dudiniec či Banskej Bystrice. Touto aktivitou chcú kúpele deklarovať svoju vzájomnú spolupatričnosť a ochotu zomknúť sa pre zabezpečenie kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre všetkých občanov v našej krajine.

Okrem špecializačnej prípravy zdravotníckeho personálu Kúpele Sliač pripravujú i doplnenie nových zdravotníckych zariadení so zameraním sa na liečbu tzv. Post-covidového syndrómu a nezabúdajú ani na zabezpečenie liečebných procedúr pre pacientov, u ktorých pretrvávajú poruchy dýchacieho ústrojenstva.

Okrem vzácnej liečivej vody disponujú Kúpele Sliač aj jedinečným kúpeľných parkom s rozlohou 40 ha, ktorý je zároveň ako celok Národnou kultúrnou pamiatkou. Keďže významným doplnkom kúpeľnej liečby je aktívny pohyb kúpeľných hostí na čerstvom vzduchu, kúpele venujú celému tomuto územiu osobitnú pozornosť a vlastnými silami počas aprílovej prevádzkovej výluky kúpeľov realizujú jarnú údržbu parku s cieľom poskytnúť v ňom žiadaný komfort, pokoj a zdravé prostredie pre podporu zdravia všetkých kúpeľných hostí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work.


INZERCIA 1 h
5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 13 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu