SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Investovanie sa tento rok oplatí

Ľudia, ktorí ešte nezačali s investovaním a majú voľné financie, by tento rok nemali váhať. Investovať je možné aj online.

Ekonomiky sa po vakcinácii otvoria. Centrálne banky a vládne balíčky ich budú naďalej výrazne podporovať. Po ukončení lockdownu nastane explózia spotreby tovarov a služieb. S tým bude spojený aj návrat inflácie. Takýto scenár očakávajú v roku 2021 odborníci.

Z pohodlia domova

Toto obdobie tak praje novým investíciám.V Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti, správ. spol.,a.s (PPSS) si uvedomujeme, že pandémia a lockdown môžu ľudí odrádzať od otvárania nových produktov, preto sme pripravili možnosť online investovania cez náš webový prehliadač . PPSS je v súčasnosti jediná správcovská spoločnosť na Slovensku, ktorá novým klientom ponúka takúto výhodu a zároveň ju nepodmieňuje kúpou iného produktu ako je napríklad povinný účet v materskej banke.

Celý proces online investovania je pritom veľmi jednoduchý. Budúci klient sa cez web penzijna.sk preklikne na „onboarding proces online investovania“. Vyplní svoje údaje a systém ho na základe tvárovej biometrie overí. Klient si vyberie svoj preferovaný fond z ponuky, ktorá v súčasnosti zahŕňa päť fondov, bude sa však rozširovať. Záujemca si môže zvoliť jednorazovú investíciu od 500 eur alebo pravidelné investície. Tie sú proti výkyvom na trhoch výraznejšie chránené a investovať môžete už od 20 eur mesačne, maximálne do výšky päťtisíc eur. Pravidelná investícia je bez vstupného poplatku.

Päť fondov k dispozícii

Pre konzervatívnych klientov sú pripravené štyri fondy – Náš Prvý Realitný, o.p.f., ktorý od svojho vzniku dosiahol ročnú výkonnosť na úrovni 4,47 percenta (k 26.2.2021), Kapitálový fond o.p.f. s ročným výkonom 3,16 percenta od svojho vzniku a Office real estate found o.p.f. s výkonnosťou 2,65 percenta p.a. od svojho vzniku. Novinkou je Komfortný fond o.p.f., ktorý má v portfóliu zastúpené napr. aj výnosné akciové investície. Pre dynamických investorov je k dispozícii Aktívny fond o.p.f. V škále rizikovosti od 1 do 7 je vysoko – na šiestej priečke. Je preto určený tým, ktorí nezačnú panikáriť okamžite, ako si pripíšu straty. Za všetko hovorí aj jeho výkonnosť. Od vzniku fondu je na úrovni 9,10 percenta ročne.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


20 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu