SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Budweiser Budvar sa dá uvariť len na jedinom mieste na svete

Budějovický Budvar, preslávený svojim ležiakom, posiela na Slovensko dve výnimočné novinky, charakterizovaných číslami 200 a 33.

Prečo sa český národný pivovar rozhodol ísť výlučne cestou exportu a svoje pivo nevarí aj mimo Českých Budějovíc?„Naše pivo sa totiž varí iba z lokálnych surovín, overených 125-ročnou tradíciou. Vodu s kvalitou dojčenskej máme z vlastnej studne priamo pod pivovarom. Aj malá zmena v zložení vody sa totiž na chuti piva výrazne odrazí,“ vysvetľuje riaditeľ Budweiser Budvar SK Ivan Schwarz.

Ďalšou originálnou zložkou je svetovo uznávaný žatecký chmeľ odrody Saaz. „Nepoužívame granule, ale celé hlavičky chmeľu, ktoré sypeme do varní ručne a robíme to v podstate ako jediní,“ uvádza nás do obrazu Ivan Schwarz. Haná na Morave je zas matkou špičkového sladu. Po žatve sa sladový jačmeň namáča a potom „suší“. Poslanie sladu z Hanej vrcholí v pivovare, kde každú kvapku piva rozžiari dozlatista. „Štvrtým dôvodom, prečo Budweiser Budvar varíme výlučne v Českých Budějoviciach, sú kvasnice. Naši pivní majstri už v roku 1895 vyvinuli vlastný kmeň pivných kvasníc Saccharomyces pastorianus , určených pre ležiak,“ zdôrazňuje riaditeľ Budweiser Budvar SK. Ďalším unikátom českého národného pivovaru je asi najväčšia kapacita ležiackych tankov v Európe. „V iných veľkých pivovaroch prechádza pivo fázou kvasenia a zrenia v jednom kroku. U nás mu doprajeme klasický dvojfázový proces,“ hovorí Ivan Schwarz.

Novinky, ktoré si zamilujete

Preto chutí originálny Budweiser Budvar dvanástka, výčapná desiatka, Budvar Tmavý alebo nealkoholický Nealko všade rovnako dobre. Takisto ako aj exkluzívny, 200 dní odležaný svetlý ležiak Budvar Reserve, jeden z najprémiovejších ležiakov sveta. Druhou novinkou je horký ležiak Budvar 33. Slovensko je jedinou krajinou na svete, kam bude vyvážaný.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 22 h

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu