SME
Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť

Odkladali ste kvôli pandemickej situácii svoje plánované investície? Teraz máte opäť možnosť využiť rôzne investičné príležitosti.

Jednou z nich je napríklad odkúpenie etablovanej firmy. Akvizícia fungujúceho podniku je bezpochyby náročný proces. Investor preberá viac ako 50 % obchodného podielu alebo akcií v kupovanej firme, s čím však prichádza aj kontrola nad firemným biznis modelom a prebratie všetkých potencionálnych rizík. Naopak, fúzia znamená zlúčenie väčšinou dvoch rovnakých spoločností, ktorých splynutím vzniká nová nástupnická firma. Aj keď z burzových správ by ste mali pocit, že svet fúzií a akvizícií sa týka výlučne veľkých firiem, zo štatistík vyplýva, že najviac ide o segment malých a stredných rodinných firiem.

Kde a ako nájsť firmu vhodnú na investovanie?

Mnoho skúsených investorov bude po „covidovej pauze“ riešiť výzvu, ako nájsť také firmy na predaj, ktoré by mali napriek možným dočasným prepadom v hospodárskych výsledkoch dlhodobo zdravé business modely. Čo to znamená? Predovšetkým overené dodávateľsko-odberateľské vzťahy, dobre nastavené interné procesy, stabilných zamestnancov, jedinečné know-how a akceptovateľnú úroveň zavedenia inovácií. Priznajme si, nájsť takúto firmu nie je vôbec ľahké. Ako na to?

Pozrite sa do ČSOB Match´It-u

Jedným z riešení je tzv. „all-in-one“, ktorú ponúka ČSOB ako jediná banka na slovenskom trhu. Prostredníctvom tejto metódy vám profesionáli z danej oblasti nájdu subjekty vhodné na strategickú alebo finančnú investíciu, spracujú ohodnotenie firmy určenej na predaj a taktiež ponúknu financovanie predmetnej transakcie či akvizície. Naopak, firmám, ktoré hľadajú investora, ČSOB pomôže s databázou a oslovením investorov. Ako doplnkovú službu vám ČSOB môže poradiť aj s odbytom výrobkov na zahraničných trhoch.

Spájanie firiem s investormi prebieha online cez digitálnu platformu s názvom ČSOB Match´It. Ide o zabezpečené webové prostredie a je určené pre firmy ako aj privátnych investorov. Ako platforma ČSOB Match´It funguje, sa dozviete viac na www.csobmatchit.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Planned changes and modernisation of companies in the context of the private law recodification


3 h

Na slobodnej ceste k novému vozidlu sa viete vyhnúť mnohým obmedzeniam.


3 h

Podľa prieskumov si sporí až 80 % Slovákov. Žiaľ, väčšina nie celkom výnosne.


3 h