SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi

Futuristi z 20. storočia predpokladali, že televízory budúcnosti budú veľké ako steny. Realita je o niečo sofistikovanejšia.

Televízory sa nielen neustále zväčšujú a stenčujú, ale sú aj multifunkčnejšie. Musia spĺňať požiadavky dnešnej hektickej doby a zároveň nezabrať priveľa miesta. Samsung zašiel ešte o krok ďalej, keď predstavil svoje nové modely lifestylových televízorov, ktoré sú ako vystrihnuté zo sci-fi filmu.

Kino budúcnosti

Model The Premiere má k predstave futuristov asi najbližšie. Ide o dizajnový, laserový projektor, ktorý nepotrebuje nič, len prázdny priestor na stene, respektíve plátno. Zabudnite na nekvalitné projektory z minulosti. The Premiere stačí postaviť priamo ku stene a v rozlíšení 4K vám vykreslí dokonalý obraz s uhlopriečkou až 130“. O zvuk sa postarajú vstavané reproduktory s priestorovým zvukom, vďaka čomu si budete pripadať ako v kine.

Domáca galéria

Najpredávanejší model na Slovensku je The Frame, ktorý sa v režime spánku mení na obraz. Môžete si ho postaviť na zem na trojnožku, ale najlepšie vynikne na stene. Televízor má vymeniteľné rámiky ako skutočný obraz a ponúka prístup k viac než 1400 umeleckým dielam zo svetoznámych galérií alebo si môžete nahrať svoju fotografiu. Nemusíte sa báť ani vysokej spotreby energie, televízor sám pozná, keď je niekto v miestnosti a podľa toho zapína či vypína režim umeleckého diela. Samozrejmosťou je dokonalý obraz s technológiou QLED.

Francúzsky šarm

The Serif zas poteší dizajnové duše, ktorým vyhovuje rozmanitosť. Za jeho podobou stoja bratia Bouroullecovci, preslávené francúzske dizajnérske duo, ktoré sa inšpirovalo vzhľadom pätkového písma (odtiaľ názov The Serif). Jeho súčasťou sú odnímateľné nožičky, ktoré vám umožňujú televízor umiestniť napríklad do prostriedku miestnosti, alebo položiť, kde budete chcieť. The Serif je totiž krásny zo všetkých strán. A taktiež je inteligentný. Pomocou technológie NFC vám umožní púšťať hudbu a video obsah z vášho telefónu len tým, že ním poklopete na vrchu televízora. Žiadne komplikované nastavovanie a prepájanie.C'est tout simplement génial!

Zábava na terase

Ak sa vám počas letnej grilovačky s priateľmi nechce odbiehať dovnútra na ligový zápas, alebo chcete ukázať nejakú vtipnú fotografiu z vášho telefónu na veľkej obrazovke, poslúži vám outdoorový model The Terrace. Je to prvý outdoorový televízor, ktorý je odolný voči vlhkosti, prachu, mrazu či vysokým teplotám, a môžete ho mať na svojej terase celoročne. Vďaka vysokej svietivosti mu neprekáža ani ostré slnko, ktoré by vám za normálnych okolností bránilo v sledovaní programu.

Vždy správne natočený

Ak si myslíte, že bláznivejšie to už byť nemôže, nemáte úplne pravdu. Samsung má „na svedomí” prvý otočný televízor na svete –The Sero. Pýtate sa, na čo vám taký televízor môže byť? Do televízora môžete preniesť obsah vášho smartfónu, napríklad v ňom sledovať sociálne siete či videá. Ak narazíte na vertikálne video a mobil otočíte na výšku, The Sero sa pomocou motorčeka otočí tiež, aby vám sprostredkoval najlepší obraz. A zase naopak, v prípade horizontálneho obsahu, ako sú filmy a seriály, sa natočí na šírku.

Tajný tip

Ak zvažujete kúpu jedného z týchto „sci-fi modelov”, rozhodne využite novú cashback akciu Samsungu , pri ktorej môžete na lifestylových televízoroch ušetriť až stovky eur. Stačí sa registrovať, nahrať účtenku a výrobca vám späť na váš účet pošle až 950 eur. Akcia platí od 3. mája do 27. júna 2021 alebo do vypredania zásob.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu