SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Tretia generácia očných špecialistov prichádza do Košíc

Košičania môžu do budúcnosti hľadieť naozaj optimisticky.

Košičania môžu do budúcnosti hľadieť naozaj optimisticky. Do metropoly východu totiž prichádza nová očná klinika so špičkovými odborníkmi a laserovou technológiou, ktorú svojím certifikátom odobrila samotná NASA.

V moderných priestoroch VESELY Očná Klinika, ktorá sa nachádza v novostavbe Bastion na Továrenskej ulici, nás už na recepcii očarí príjemná atmosféra, v ktorej sa snúbi profesionalita s ľudským prístupom a s odbornosťou, ktorá sa opiera už o 80 rokov oftalmologických skúseností.

Klinika s najdlhšou tradíciou

Príbeh Vesely Očná Klinika sa začína už v roku 1939. Vtedy prvý z troch generácií Veselých - Doc. MUDr. Ľudovít Veselý - začal pracovať ako očný lekár. O niekoľko rokov sa presunul práve do Košíc, kde pôsobil ako prednosta Očnej kliniky na Rastislavovej ulici.

„Dá sa povedať, že otvorenie košickej kliniky je akýmsi naším návratom domov, medzi svojich, a zároveň je aj vznikom najväčšej siete očných kliník na celom Slovensku,“ vraví jeho syn MUDr. František Veselý, jeden zo zakladateľov kliniky a jeden z najskúsenejších očných chirurgov na Slovensku. Tento priekopník mikrochirurgie oka u nás okrem iného ako prvý vykonal ambulantnú operáciu sivého zákalu bez nutnosti hospitalizácie.

„Naším zámerom je byť bližšie aj klientom z východného Slovenska, ktorí tak už nebudú musieť za nami nikam cestovať. O ich oči sa spoľahlivo postaráme aj doma v Košiciach,“ dodáva MUDr. Jaroslav Kolesár, primár košickej kliniky.

Špičkoví odborníci, moderné technológie

Odborníci z VESELY Očná Klinika sa špecializujú predovšetkým na laserovú mikrochirurgiu oka. Pri odstraňovaní dioptrických chýb používajú aj prístroje certifikované vesmírnou agentúrou NASA, čo znamená, že spĺňajú tie najprísnejšie bezpečnostné kritériá.

„V uplynulých desaťročiach zaznamenali očné lekárstvo aj očná chirurgia obrovský progres. Vďaka mimoriadne precíznym operačným nástrojom dnes dokážeme riešiť nielen bežné poruchy zraku ako krátkozrakosť či povestná krátka ruka, ale aj mnohé komplikované diagnózy, ktoré boli kedysi jednoducho neliečiteľné,“ pokračuje primár kliniky Kolesár.

Okrem rutinných operácií dnes vykonávajú aj mimoriadne zákroky, ako je aj transplantácia rohovky, ktorá pomôže prinavrátiť zrak aj pacientom s jej vážnym poškodením.

Individuálny prístup, komplexné služby

Tak ako každý pacient, aj každé oko je jedinečné. Preto každej operácii či zákroku predchádza séria podrobných vyšetrení, na ktoré sa záujemcovia môžu objednať telefonicky alebo online.

„Štandardom je, a to nielen v dnešnej dobe, dodržiavanie maximálnych hygienických opatrení, smerujúcich k ochrane zdravia bezpečnosti klientov. Absolútnou samozrejmosťou je tiež objednávanie našich klientov na konkrétny termín. Minimalizujeme ich vzájomný kontakt a zabezpečujeme tak nielen ich bezpečnosť, ale aj intimitu v celom procese vyšetrenia,“ zdôrazňuje košický primár.

Všetky zákroky sú vďaka najmodernejším technológiám a skúsenému tímu maximálne šetrné a vyžadujú si minimálnu dobu rekonvalescencie. Vykonávajú sa ambulantne, pričom pri niektorých môžete naplno fungovať už po uplynutí 24 hodín od zákroku.

„Ako vidíte, sme rodinná klinika. Jednak v zmysle rodinnej tradície, ale predovšetkým vo vzťahu k našim klientom. Starostlivosť o ich zrak je pre nás prvoradá a dá sa povedať, že pre nich robíme všetko, čo im vidíme na očiach,“ uzatvára s úsmevom MUDr. Pavol Veselý, ktorý ako očný chirurg pokračuje v úspešnej rodinnej tradícii a zúročuje tak skúsenosti troch generácií.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 21 h

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24 h

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu