SME
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Loft aj lodná kajuta, v Bratislave vznikajú unikátne apartmány

V meste vznikajú unikátne rezidenčné projekty v objektoch, ktoré predtým slúžili na administratívne či priemyselné účely.

Unikátne apartmány v centre Bratislavy.Unikátne apartmány v centre Bratislavy. (Zdroj: Proxenta)

Kancelárske budovy či továrenské priestory prebudované na byty sú logickým vyústením meniacich sa potrieb mesta a jeho obyvateľov. Aj v Bratislave v posledných rokoch vzniklo niekoľko unikátnych rezidenčných projektov v objektoch, ktoré predtým slúžili na administratívne či priemyselné účely. Jedným z nich je aj projekt BLoKK v absolútnom centre mesta. Po rekonštrukcii pôvodnej kancelárskej budovy tu vznikne 37 unikátnych apartmánov.

„Vdýchnuť život zanedbaným budovám, ktoré už neplnia svoju pôvodnú funkciu, je pre architektov vždy výnimočná príležitosť. Musíte sa vysporiadať s mnohými výzvami, ale vo výsledku prinesiete na trh originálne byty s charakterom, ktoré oslovia široké spektrum klientov,“ myslí si Andrea Auda Kellenbergerová, architektka z interiérového štúdia Molto Bello, ktorá pre projekt BLoKK pripravila niekoľko nápaditých interiérových vizualizácií.

Pri plánovanej rekonštrukcii objektu sa nebude meniť vonkajší vzhľad budovy. Zmení sa iba jej funkcia a tým najmä vnútorné usporiadanie priestorov. Namiesto kancelárií tu vznikne 37 štýlových apartmánov s menej tradičnými dispozíciami, netypickými uhlami alebo originálnymi prvkami v podobe kruhových okien. Zariadiť takýto priestor môže byť pre niekoho výzva, podľa Andrei Kellenbergerovej sa však toho netreba báť. „ Z môjho pohľadu je to skôr unikátna príležitosť spraviť niečo výnimočné, k čomu by ste sa vďaka štyrom jednoduchým rovným stenám nedopracovali,“ vysvetľuje skúsená architektka.

Podľa Kellenbergerovej si takýto priestor vyžaduje osobitný prístup a treba sa s ním pohrať tak, aby bol nielen funkčný, ale zároveň aj originálny a zapamätateľný. „Atypický priestor je určite jednoduchšie a aj vhodnejšie zariadiť nábytkom na mieru, minimálne čo sa týka vstavaného nábytku ako je kuchyňa alebo šatníková skriňa. Vďaka tomu využijete doslova každý kút. Zároveň viete nadviazať na niektorý netradičný prvok, ako napríklad trám alebo kruhové okno a zakomponovať ho do celkového dizajnu,“ radí architektka.

Tí, ktorí si netrúfajú pustiť sa do zariaďovania sami, môžu sa obrátiť na interiérového dizajnéra.„Výhoda spolupráce s interiérovým dizajnérom spočíva v tom, že sa vie pozrieť na celý byt komplexne a jednotlivé miestnosti prepojiť tak, aby spolu ladili a vytvárali kompaktný celok. Nehovoriac o jeho funkčnom využití. Takže obrátiť sa na profesionála sa oplatí pri akejkoľvek nehnuteľnosti, nielen pri tej atypickej. Avšak práve pri netypickom priestore vám interiérový dizajnér pomôže spraviť z neho prednosť, pretože príde s riešeniami, ktoré by vám nemuseli napadnúť.“

Mnohých pri rozhodovaní o kúpe takejto nehnuteľnosti môže odradiť hypotéza, že s jej zariaďovaním budú spojené vyššie investície. Podľa Kellenbergerovej to nie je celkom pravda.„Ak chce človek kvalitu, tak vždy musí rátať s vyššou investíciou a je jedno, či je to netypický priestor alebo štandardizovaný panelákový byt. Odmenou mu však bude pekný interiér, ktorý vydrží pätnásť a viac rokov,“ myslí si architekta. Podľa nej takéto nehnuteľnosti oslovia ľudí so zmyslom pre jedinečnosť alebo tých, ktorí majú radi nové výzvy. Alebo aj takých, ktorí sa rozhodli otvoriť novej skúsenosti. Ak medzi nich patríte, určite si pozrite ponuku jedinečných apartmánov v projekte BLoKK.

Kompletnú ponuku dostupného bývania v projekte BLoKK vám radi poskytneme na adresepredaj@blokk.sk alebo na telefónnom čísle 0917 622 226.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Leto je skvelá príležitosť pre rodičov, ako naučiť deti finančnej zodpovednosti.


11 h

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


13 h

Pracovať v Silicon Valley je snom každého "ajťáka". Určite vás zaujme možnosť pracovať na svetových projektoch aj na Slovensku.


21 h