SME
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vyhrajte s CEWE Photo Award ceny v hodnote 250 000 eur

V porote súťaže je aj český fotograf Martin Rak. Zúčastniť sa môžete už len do 31.5.2021.

Branislav Červeň, Slovensko, kategória ZvieratáBranislav Červeň, Slovensko, kategória Zvieratá

Fotosúťaž CEWE Photo Award je u amatérskych aj profesionálnych fotografov veľmi obľúbená. K dnešnému dňu bolo do súťaže prihlásených vyše 400 000 fotografií, z toho viac ako 14 000 zo Slovenska. Vyhrať môžete 1 000 cien v celkovej hodnote 250 000 eur.

Za každú zaslanú fotografiu venuje CEWE 10 centov organizácii SOS Children´s Villages International. Na konci súťaže poputujú peniaze do vzdelávacieho projektu na Haiti.

Predsedom poroty je opäť svetoznámy fotograf Yann Arthus-Bertrand. Heslom medzinárodnej fotosúťaže CEWE Photo Award je „Náš svet je krásny“. Krásu nášho sveta zachytávajú profesionálni aj amatérski fotografi z celého sveta, ktorí svoje fotografie prihlásili do desiatich rôznych kategórií. My vám prinášame pár fotografií od slovenských fotografov:

Organizátori súťaže majú za cieľ sledovať a hodnotiť, ako sa fotografom podarilo zachytiť podtitul súťaže „Náš svet je krásny“. Okrem francúzskeho fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, ktorý je najznámejší svojimi veľkolepými leteckými fotografiami a knihou „Zem zhora“, sú v porote ďalší známi fotografi. Napríklad Christie Goodwin z Veľkej Británie, oficiálna fotografka Royal Albert Hall a fotografka spevákov Eda Sheerana a Paula McCartneyho. Členka poroty Ulla Lohmann z Nemecka má celkom iné zameranie: je fotografkou expedícií pre National Geographic a BBC. Bola prvou ženou na svete, ktorá podnikla vedeckú expedíciu do vnútra sopky. Martin Rak z Českej republiky sa špecializuje na fotografovanie krajiny. Jeho fotky sú publikované po celom svete a získali veľa medzinárodných ocenení, a to je len tridsiatnik. Kai Pfaffenbach, hlavný fotograf tlačovej agentúry Reuters, je tiež členom poroty. Získal veľa ocenení za žurnalistickú fotografiu, napríklad za fotografiu víťazného gólu Maria Götzeho, s ktorým Nemecko zvíťazilo na majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2014. Poslednými dvoma členmi poroty sú Petra Horn, členka výkonnej rady SOS Children´s Villages International a Dr. Christian Friege, predseda predstavenstva CEWE.

CEWE sa podarilo získať patronát lokálnych zástupcov medzinárodnej fotografickej organizácie FIAP (International Federation of Photographic Art), na Slovensku ju zastupuje Slovenská federácia fotografov .

Zapojte sa na cewe.sk/cpa

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Leto je skvelá príležitosť pre rodičov, ako naučiť deti finančnej zodpovednosti.


13 h

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


15 h

Pracovať v Silicon Valley je snom každého "ajťáka". Určite vás zaujme možnosť pracovať na svetových projektoch aj na Slovensku.


23 h