SME
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Inžinierske študijné programy na FVT

Na FVT je možné študovať atraktívne študijné programy v troch stupňoch štúdia: bakalárskom, inžinierskom a doktorandskom.

Inžinierske študijné programy na Fakulte výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach sa zameriavajú na získanie teoretických a praktických poznatkov založených na súčasnom stave vedy, na rozvíjanie schopnosti ich tvorivého uplatňovania pri výkone povolania. Uskutočňujú sa v študijnom odbore Strojárstvo. Absolventi inžinierskeho študijného programu získavajú vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, štúdium trvá dva roky a absolventovi je udelený titul Ing. Prihlášku na štúdium je možné si podať do 28.6.2021.

Absolvent študijného programu Inteligentné technológie v priemysle je schopný integrovať metódy a techniky digitalizácie procesov vo všetkých odvetviach výroby a podnikania v súlade s princípmi štvrtej priemyselnej revolúcie (koncept Priemysel 4.0). Zo získaných znalostí absolvent ovláda problematiku projektovania inteligentných výrobných systémov, optimalizácie ich prevádzky, má znalosti o pokročilých a nekonvenčných výrobných technológiách a materiáloch, získavania a spracovania dát, digitalizácií, kontrole a riadení výrobných procesov. Absolvent priemyselného inžinierstva bude schopný organizovať a riadiť projekty podnikových zmien, integrovať ľudí, technológie, zariadenia a procesy, informácie, materiály a energie počas celého životného cyklu výrobku aj s ohľadom na ekologické a environmentálne aspekty tak, aby vznikol komplexný systém schopný absorbovať prvky umelej inteligencie do svojej prevádzkovej činnosti a ďalšieho rozvoja v súlade so súčasnými aj budúcimi požiadavkami spoločnosti.

Absolventi študijného programu Počítačová podpora výrobných technológií sú počas štúdia pripravovaní vykonávať vedúce povolania orientované na prácu s CA softvérmi. Absolventi sú schopní komplexne riešiť technologickú a organizačnú problematiku pri návrhu a inovácii výrobných procesov a systémov, komplexne ovládajú problematiku CA systémov a CA technológií používaných pri príprave a riadení výroby aj so schopnosťou ich dotvárania, úprav pre špeciálne požiadavky a tvorbu špecializovaných aplikácií a nadstavieb. Sú schopní viesť tímy realizujúce inžinierske počítačové analýzy, simulácie výrobných procesov, projektovať výrobné celky s využitím počítačovej podpory.

Absolventi študijného programu Technológie automobilovej výroby sú počas štúdia pripravovaní vykonávať vedúce a riadiace pozície v spoločnostiach, ktoré sú partnermi, dodávateľmi, alebo priamo výrobcami automobilov. Absolventi majú potrebné znalosti a schopnosti so zameraním na problematiku a pravidlá realizácie komponentov v automobilovom priemysle. Absolventi sú vzdelávaní v zmysle INDUSTRY 4.0. Náplňou študijného programu sú najmä vedomosti z hlavných technologických operácií v automobilovom a príbuznom priemysle, ako aj zo stavby a prevádzky výrobnej techniky, jej montáže, oživovanie, programovanie a zoraďovanie, realizácie meraní, diagnostikou a servisom.

Absolventi študijného programu Priemyselný manažment sú schopní samostatne riešiť problémy týkajúce sa riadenia podnikov na najvyššej riadiacej úrovni. Zo získaných teoretických vedomosti ovládajú problematiku z oblasti projektovania, výrobných systémov a procesov, ekonomiky, logistiky, kvality produkcie a bezpečnosti, právnych a spoločensko-etických predmetov.

Absolventi študijného programu Obnoviteľné zdroje energie sú počas štúdia pripravovaní vykonávať vedúce a riadiace pozície v spoločnostiach zameraných na návrh, optimalizáciu a realizáciu obnoviteľných zdrojov energie. Absolventi poznajú zariadenia obnoviteľných zdrojov energií, vedia ich navrhovať a projektovať vrátane ich realizácie. Na základe širokých poznatkov o jednotlivých procesoch a ich súvislostiach sa môžu zúčastňovať aj na výskumných projektoch z oblasti realizácie kombinácií obnoviteľných zdrojov energií s vysokou mierou tvorivosti a samostatnosti. Majú poznatky o modelovaní, matematickom opise, poznajú metódy merania veličín. Ovládajú riadenie obnoviteľných zdrojov energií modernými prostriedkami.

Ponuka inžinierskych študijných programov na Fakulte výrobných technológií je pestrá a zaujímavá. Prihlášku na štúdium je možné si podať do 28.6.2021. Informácie nájdete na: fvt.tuke.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Štart Driveramy prichádza vo chvíli, kedy predaje ojazdených vozidiel lámu rekordy.


6 h

Čo je správne jesť pred tréningom a čo jesť po cvičení? Poradíme vám, prečo by ste mali siahnuť po 100 % smoothie a šťavách.


7 h

Malým zázrakom by sa na Slovensku dala nazvať už samotná novopostavená škola v Banskej Štiavnici. Táto má však oveľa viac divov.


11 h