SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Praktickú Ambulanciu navštevuje už takmer 2500 pacientov

Žilinčania najviac oceňujú nadštandardnú ordinačnú dobu a možnosť objednať sa na presný čas.

Pacienti zo Žiliny a okolia si jednoznačne obľúbili novú ambulanciu všeobecných lekárov pre dospelých, v ktorej ordinujú MUDr. Julie Zahradnická, MUDr. Miroslava Chlebo Jenčová a MUDr. Miroslav Angelovič. Vyzdvihujú hlavne ústretový prístup lekárov aj zdravotných sestier.

Praktická Ambulancia na Poštovej 1 na sídlisku Vlčince je otvorená 12 hodín denne od 8.00 do 20.00 hod. v pracovných dňoch, pacienti sa môžu objednať na vyšetrenie na presný čas telefonicky alebo kedykoľvek cez internet na www.praktickaambulancia.sk.

Vyšetrenia sú hradené z verejného zdravotného poistenia, pričom ambulancia má zmluvy so zdravotnými poisťovňami Dôvera, VšZP a Union.

Predpis liekov a zdravotných pomôcok vykonávajú e-receptom – pacienti si buď emailom alebo telefonicky objednajú lieky v ambulancii a potom len priamo vyzdvihnú v lekárni bez návštevy ambulancie.

Ambulancia poskytuje nielen diagnostiku a terapiu chronických a akútnych ochorení, ale vykonáva aj laboratórne odbery a vyšetrenia EKG a CRP.

Lekári vykonali za rok už viac ako 1700 preventívnych prehliadok

Praktická Ambulancia aktívne pozýva pacientov na pravidelné preventívne prehliadky, v rámci ktorých pacienti môžu získať prehľad o svojom aktuálnom zdravotnom stave.

„Je veľmi dôležité hlavne počas pandémie nezabúdať na prevenciu ochorení. Pacient u nás pri preventívnej prehliadke najskôr absolvuje laboratórne odbery, po ktorých pacienta komplexne vyšetríme „od hlavy po päty“, vyhodnotíme jeho zdravotný stav a v prípade zdravotných ťažkostí odporučíme vhodnú liečbu a ďalšie režimové opatrenia,“ dodala MUDr. Julie Zahradnická.

Okrem preventívnych prehliadok ambulancia vykonáva aj lekárske vyšetrenia na posudzovanie zdravotnej spôsobilosti, pacienti tak majú možnosť získať zdravotný preukaz, potvrdenie pre vodičský a zbrojný preukaz ako aj absolvovať prehliadky do zamestnania.

Ambulancia víta nových pacientov

„Vzhľadom na veľký záujem Žilinčanov sme rozšírili naše lekárske kapacity, v ambulancii pracujú už 3 všeobecní lekári pre dospelých a radi privítame ďalších nových pacientov, ktorí majú záujem o komplexnú zdravotnú starostlivosť,“ povedal nový skúsený lekár s dlhoročnou praxou MUDr. Miroslav Angelovič.

Pacientom Praktickej Ambulancie sa môže stať každý občan s platným verejným zdravotným poistením SR, ktorý dovŕšil 18 rokov.

Pre nových pacientov ambulancia vybaví prenos zdravotnej dokumentácie a komunikáciu s doterajším lekárom a zdravotnou poisťovňou, aby aj prechod k novému lekárovi bol pre pacientov "bezbolestný".

Praktická Ambulancia je otvorená v novostavbe Biznis centra Poštová na Poštovej ulici č. 1 na sídlisku Vlčince neďaleko obchodných centier Atrium-Dubeň, OBI, Kaufland a Lidl, priamo pri frekventovaných zastávkach MHD Obchodná a Poštová. Pre motorizovaných pacientov sa v okolí nachádza dostatok parkovacích plôch.

Viac infomácií nájdete na www.praktickaambulancia.sk alebo na 041/516 65 10.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu