SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?

Pozor na slnko, bazény a nevhodné oblečenie.

Mnoho detí už od narodenia trápia rôzne kožné problémy, vrátane atopického ekzému. Ak chcete, aby pokožka vášho drobca v náročnom období horúčav ostala zdravá, mali by ste poznať niekoľko zásad, ktoré odporúčajú kožní špecialisti.

„Atopický ekzém je ochorenie, ktoré sa dotýka stále väčšieho počtu detí. Ide o neinfekčné zápalové ochorenie s vrodenou porušenou ochrannou alebo bariérovou funkciou kože, a s tým spojenými prejavmi, ako je citlivosť detskej pokožky, začervenanie, suchosť a opakujúci sa zápal“, hovorí dermatovenerologička MUDr. Regina Paulínyová.

So slnkom opatrne

Vo všeobecnosti sa hovorí, že slnko pokožke pomáha. Je však nesmierne dôležité dávkovať ho v primeranom množstve a za správnych podmienok. „V niektorých prípadoch slnečné žiarenie môže kožný nález aj zhoršiť, resp. podráždiť pokožku natoľko, že vyžaduje návštevu lekára a nasadenie potrebnej liečby,“ upozorňuje kožná lekárka.

Medzi základné pravidlá zdravého pobytu na slnku patrí nevystavovať sa priamemu žiareniu v čase od 11:00 do 15:00 hodiny a chrániť sa kvalitným opaľovacím krémom s najvyšším SPF, ako aj vhodným výberom oblečenia.

Spoľahnite sa na kvalitu

V lete by ste mali preferovať prírodné materiály a voľné strihy. „Pri textíliách v tmavých farbách môže vplyvom zvýšeného potenia dôjsť k uvoľneniu nežiadúcich farebných pigmentov do pokožky a následnej alergickej reakcii. Oblečenie na leto má byť vzdušné, pri pobyte pri vode ideálne v bielych a svetlých farbách“, dodáva dermatovenerologička.

„Deti často bojujú so zapareninami a zvýšeným potením, dbajte preto na výber kvalitného materiálu, najlepšie z certifikovanej biobavlny, na ktorý sa môžete spoľahnúť, že pokožku zbytočne nepodráždi a dovolí jej dýchať“, vysvetľuje MUDr. Paulínyová.

Ak hľadáte pohodlné detské oblečenie, vyskúšajte značku Kuniboo® . Roztomilé kúsky, vyrobené z kvalitných certifikovaných materiálov, nájdete za výhodné ceny nielen vo vybraných týždňoch, ale i po celý rok, exkluzívne v Kauflande .

S kúpaním to nepreháňajte

Detská koža, najmä tá atopická, je náchylnejšia na rôzne bakteriálne ochorenia. V bazénoch sa nachádza chlór, ktorý ju dokáže výrazne vysušiť a oslabiť jej ochrannú funkciu. Jazerá tiež nie sú vždy ideálnou voľbou, hlavne v prípade, že nepoznáte stav a kvalitu vody.

Dbajte preto na to, aby sa vaši najmenší po každom plávaní dôkladne osprchovali a zbavili tak pokožku chlóru a iných nečistôt. „Pri umývaní použite aj mydlo, najmä na chodidlá a snažte sa nechodiť naboso v spoločných priestoroch“, prízvukuje R. Paulínyová.

Mali by ste vedieť

  • Zabezpečte deťom možnosť hrať sa v polotieni, a to v priedušnom bavlnenom oblečení. Dnes sa dajú kúpiť aj zvršky s prirodzenou UV ochranou. Dôležité je, aby sa v nich dieťa nepotilo a neškriabalo.
  • Nové oblečenie pred prvým použitím vždy operte. Preferujte prírodné materiály, najlepšie z biobavlny, ktorá je vďaka svojim vlastnostiam ideálna do horúčav, pre alergikov alebo deti s citlivou pokožkou.
  • Vyskúšajte kolekciu detského oblečenia Kuniboo® , ktorá kladie dôraz na špičkovú kvalitu materiálov a ich spracovanie. Stačí jeden dotyk, ktorý vás presvedčí, aká príjemná je biobavlna pre detskú pokožku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 13 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu