SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli

Na slobodnej ceste k novému vozidlu sa viete vyhnúť mnohým obmedzeniam.

(Zdroj: Tatra Leasing)

Na jar tohto roku boli v oblasti lízingového financovania hlavnou témou žiadosti o zmeny v splátkovom kalendári. Lízing je jednou z hlavných foriem financovania vozidiel, ktorý sa určitý čas správal výrazne inak, ako sme boli zvyknutí. Pandémia totiž spôsobila opatrnejší prístup klientov k novému financovaniu. Postupne sa však spotrebitelia vracajú a opäť vyhľadávajú výhodné možnosti financovania nových vozidiel.

Zmena spotrebiteľského správania

Lockdown a neistota nad budúcnosťou viedli k zmene nákupného správania zákazníkov a k poklesu predaja nových osobných áut. Podľa Asociácie leasingových spoločností SR pokleslo financovanie osobných a úžitkových vozidiel v skupine spotrebiteľov, v porovnaní rokov 2019 a 2020, o 17 %, pričom financovanie firiem, podnikateľov a živnostníkov pokleslo v rovnakom medziročnom porovnaní o čosi menej, o 14 %.


Každá pomoc sa počíta

Mnohé finančné inštitúcie sa aj po uvoľnení protipandemických opatrení veľmi aktívne venujú oživeniu spotrebiteľského správania a naďalej hľadajú rôzne možnosti pomoci určenej ako spotrebiteľom, tak i podnikateľom. Oblasť lízingu nie je výnimkou.
V
Tatra Leasingu sa už od začiatku roka venovali vývoju takého produktu, ktorým by dokázali lepšie naplniť očakávania klientov a poskytnúť im tak výhodnejšiu ponuku a slobodnejší výber vozidla a i možností ukončenia financovania.

Revolučný produkt Premium

Aj keď by názov nového produktu od Tatra Leasingu mohol naznačovať, že nejde o produkt určený pre bežných spotrebiteľov, opak je pravdou. Jeho výnimočnosť a prémiovosť spočíva v nastavení možností ukončenia financovania, čo klientom poskytuje širšie možnosti výberu vozidla. Produkt Premium je určený pre fyzické osoby a ide konkrétne o finančný leasing už od 0% akontácie. Navyše, klienti k nemu dostanú aj výhodné KASKO poistenie so sadzbou od 2,15 %.

Klienti Tatra Leasingu tak môžu naplno využívať vozidlo značky podľa vlastnej preferencie pri extrémne nízkych splátkach. A je jedno, či sa jedná o nové osobné alebo úžitkové vozidlo do 3,5t. Klienti si tiež vedia prispôsobiť dĺžku financovania a to od 36 až po 60 mesiacov.

Slobodný výber možností ukončenia lízingu

Po uplynutí nastavenej lehoty splácania si môžu klienti zvoliť z troch možností ukončenia financovania. Môžu vozidlo odkúpiť uhradením poslednej navýšenej splátky alebo naopak, poslednú splátku neuhradiť a vozidlo len jednoducho vrátiť Tatra Leasingu. Treťou možnosťou je rozloženie poslednej splátky formou klasického financovania na 12 alebo 24 mesiacov.

Nové auto na lízing

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu