SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto

Nové Polo je dokonalým príkladom toho, ako sa technológie z väčších áut postupne dostávajú do tých menších.

Malé autá sú v dnešnej dobe preplnených ciest a zázračne sa zužujúcich parkovacích boxov čoraz dôležitejšie. Mnohí do nich presadajú z väčších áut, avšak cestou sa nechcú zriecť komfortnej výbavy, na ktorú sú zvyknutí. A práve to veľmi dobre pochopili aj konštruktéri úspešného VW Polo. Dostalo vynovený vzhľad, modernejší interiér, ktorý používa mäkčené plasty už vo všetkých výbavách, a dnes tak veľmi dôležitú technologickú a bezpečnostnú výbavu, ktorá bola kedysi výsadou prémiových modelov ako Passat či Arteon.

Už iba LED

Polo dostalo nový svetelný podpis a teda nové LED svetlá vpredu aj vzadu. LED technológia je teraz už v základnej výbave. Prémiová verzia LED svetlometov ponúka dynamické smerovky a premenlivé brzdové svetlá.

Prvýkrát v histórii môže byť Polo vybavené dokonca aj Matrix LED technológiou predných svetiel IQ.Light, ktoré sa predstavili na modeli Touareg. Súčasťou svetiel IQ.Light je aj moderný svetelný pásik tiahnuci sa naprieč celou prednou časťou auta.

Viac dotykov

V interiéri sa okrem kvalitnejších plastov usídlil aj nový volant so snímačmi dotyku. Ústrednou myšlienkou nového kokpitu je digitalizácia. Digitálny kokpit má Polo už v základe. Má uhlopriečku 8 palcov. Príplatkový Digital Cockpit Pro má uhlopriečku až 10,25 palcov a podporuje viac druhov zobrazení vrátane mapy. S ním je v jednej rovine obrazovka navigácie, ktorá môže mať uhlopriečku až 9,2 palca. Novinkou je dotykový panel klimatizácie, ktorý poznáme z vynovených modelov Passat, Arteon či Tiguan. Pribudlo aj nové ambientné osvetlenie kabíny.

V súlade s digitalizáciou je aj použitie eSIM karty, aby mohlo Polo využívať online navigačné informácie a služby. Skvelou správou je podpora bezdrôtovej konektivity so smartfónmi – Apple CarPlay aj Android Auto.

Viac autonómne, viac bezpečne

Polo je prvé malé auto s vysokou mierou schopnosti autonómnej jazdy vďaka systému Travel Assist. V spojení s prevodovkou DSG dokáže viesť Polo čiastočne autonómne až do rýchlosti 210 km/h. V ponuke je adaptívny tempomat s proaktívnou funkciou, monitoring mŕtveho uhla a o vylepšenú pasívnu bezpečnosť sa stará centrálny airbag.

Polo opäť ukazuje, že aj malé auto dokáže byť technologicky rovnako vyspelé ako autá z vyšších tried.

Pre viac informácii navštívte www.volkswagenblog.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu