SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Šulíkov Muž so zajačími ušami ide konečne do kín!

Už 1. júla sa tak stane prvým slovenskočeským filmom v kinách po lockdownoch.

Muž so zajačími ušami Miroslav KrobotMuž so zajačími ušami Miroslav Krobot

Kiná sa konečne po lockdownoch otvorili a naplnili sa zahraničnými, najmä americkými filmami. Konečne ale prichádza aj prvý slovenskočeský. Už od 1. júla si v kinách môžete pozrieť film jedného z najvýznamnejších slovenských režisérov, Martina Šulíka. Svetovú premiéru mal ešte koncom minulého roka v Poľsku, keď získal ocenenie za najlepšiu réžiu na 36. Medzinárodnom filmovom festivale vo Waršave a tiež ocenenie ekumenickej poroty. Okrem toho bol Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou postúpený na Európske filmové ceny v kategórii Hraný film.

Chceli by ste mať zajačie uši?

Film Muž so zajačími ušami je lyrickou komédiou, v ktorej sa hlavnej postave jedného dňa stane nezvyčajná vec - narastú mu zajačie uši. Vďaka nim počuje lepšie nielen to, čo ľudia hovoria, ale aj to, čo si myslia. Aj o ňom samotnom. Cez stretnutia s najbližšími zisťuje, kto vlastne je. Pochopí, že si o svojom živote vybudoval falošnú predstavu a všetko je úplne ináč. Čo sa rozhodne s tým urobiť?

Zajačie uši mu ukážu, kým je v očiach iných

Nový film Martina Šulíka nám poetickým štýlom ukáže, aké môžu byť predstavy o nás a našich životoch niekedy mylné, zároveň smutné ale hlavne komické.
“Zajačie uši sú darom a prekliatím zároveň,” hovorí spoluscenárista Marek Leščák. Myslia si to aj ostatní herci, z ktorých by počuť myšlienky iných nechcel vyslovene ani jeden. Najviac o tom vie Miroslav Krobot, ktorý hlavnú postavu stvárnil a zajačie uši na hlave počas nakrúcania fyzicky nosil. “Bolo ťažké nosiť ich, najmä, čo sa týka gramáže. Náročná bola aj príprava - dve hodiny inštalácie a hodina a pol odstraňovania,” povedal herec, ktorý sa počas nakrúcania s ušami na hlave prešiel inkognito po plnom pražskom centre. A nikto si to nevšimol. S výnimkou jedného ázijského turistu, ktorý si herca na pamiatku odfotil. Mimochodom, zajačie uši pre film vytvoril umelecký maskér Martin Jankovič, ktorý do silikónových uší ručne vpichoval chĺpok po chĺpku. Výsledok je impozantný. Neuveríte, že Krobot nemá zajačie uši na hlave naozaj!


Krobotovu manželku si vo filme zahrala Zuzana Kronerová, ktorej sa nakrúcanie páčilo, okrem iného, aj pre jej hereckého partnera:“Mirek je veľmi inšpiratívny partner, pretože je skúsený a je dobre, že je súčasne neherec. Mňa neherci veľmi inšpirujú, majú peľ sviežosti, ich výkon je neopakovateľný. V dobrom slova zmysle Mirek nehrá, nedopúšťa sa herectva. A to sa mi na ňom páči.”

Pozrite si trailer k filmu:

Načítavam video...


Z režisérov herci

Martin Šulík je svojimi hercami často vnímaný ako veľmi milý a láskavý človek.“Martin je najláskavejší režisér, akého poznám a má svojich hercov rád. To sa mi páči,” povedala Táňa Pauhofová, ktorá si vo filme zahrala Krobotovu dcéru. Nakoľko hlavná postava filmu nemá “upratané” vzťahy so svojou rodinou, ani ten ich vzťah nie je úplne ideálny.


Pozerajte film pozorne! Okrem menovaných skvelých hercov si v ňom totiž herecké roly “strihli” aj slovenskí režiséri. Okrem Martina Šulíka pri pozornom sledovaní filmu uvidíte aj Dušana Trančíka, Juraja Johanidesa, Romana Poláka, Ivana Ostrochovského, Paľa Pekarčíka, ba dokonca aj hlavného kameramana, Martina Štrbu a architekta a výtvarníka Františka Liptáka.

Muž so zajačími ušami od 1.júla v kinách po celom Slovensku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu