SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov

Okrem štandardných treníc právnici riešili aj hromadenie odpadu na súkromnom pozemku

Za prvých päť mesiacov tohto roka právnici riešili takmer rovnaké množstvo susedských sporov ako za celý rok 2020. Naďalej stúpa aj počet pracovnoprávnych otázok. Právnici hlásia medziročné nárasty o tretinu. Vyplýva to zo štatistík poistenia právnej ochrany spoločnosti Wüstenrot.

„Po covidovom roku 2020 sa očividne k slovu hlásia susedské spory. Za päť mesiacov roka 2021 sme dokonca zaznamenali také množstvo susedských sporov ako za celých dvanásť mesiacov počas minulého roka,“ podotýka JUDr. Zuzana Štefániková, vedúca Oddelenia likvidácie právnej ochrany poisťovne Wüstenrot.

Okrem štandardných sporov tento rok právnici Wüstenrot v menej svojich klientov riešili aj viaceré kuriózne prípady, ktoré prerastajú rovinu klasickým susedských treníc.

Klient sa na nás obrátil s vyslovene nezvyčajným prípadom. Jeho bezprostredný sused chodil po nociach vyberať odpad z košov a ukladal ho na svoj pozemok. Svoju činnosť zdôvodňoval zabezpečením správneho triedenia a likvidácie odpadu. Faktom však zostávalo, že s odpadom nič nerobil, len ho u seba skladoval,“ pokračuje Zuzana Štefániková.

Právnici poisťovne Wüstenrot situáciu riešili prostredníctvom príslušnej samosprávy a okresného úradu. Do prípadu sa nakoniec zapojila aj polícia či hasiči. V súčasnosti okresný úrad prípad vrátil mestu, ktoré susedovi klienta uloží pokutu a povinnosť zabezpečiť na vlastné náklady odstránenie odpadu.

V porovnaní s minulý rokom vzrástol aj počet pracovnoprávnych konzultácií či priamo sporov, s ktorými sa na poisťovňu obrátili klienti. Medziročný nárast predstavuje presnú tretinu. Pritom už v roku 2020 sa Slováci na právnikov najčastejšie obracali práve v pracovnoprávnych záležitostiach. Kým v roku 2019 konzultácie súvisiace so zamestnaním predstavovali približne osem percent všetkých nahlásených sporov, v roku 2020 to bolo už sedemnásť percent. Viac info nájdete tu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?


17 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


18 h

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


24. sep
Skryť Zatvoriť reklamu