Kolobežkou bezpečne
Elektrické kolobežky sú dnes synonymom alternatívnej mestskej mobility. Niet sa čomu diviť, jazdu na nich zvládne na prvýkrát takmer každý, sú pohodlné a do cieľovej destinácie dorazíte rovnako svieži a nespotení, ako ste vyštartovali. Na elektrické kolobežky narazíte vo väčších mestách na každom rohu vďaka službám zdieľanej dopravy. Napriek tomu, že je s motorizovanými kolobežkami spojený kopec superlatívov, vyvolávajú v mestách istú mieru kontroverzie. Za to však nemožno viniť samotné kolobežky, ale skôr ich používateľov.
Preto je dôležité prihliadať ako na vašu bezpečnosť, tak na chodcov a premávku okolo vás. Na elektrických kolobežkách by ste mali jazdiť po cyklotrasách a cestách na to určených. Ak pôjdete s kolobežkou po chodníku, nemala by vaša rýchlosť prevýšiť bežnú rýchlosť chôdze. Keďže väčšina elektrických kolobežiek dokáže vyvinúť rýchlosť od 25 km/h vyššie, je aj pri tomto prostriedku prilba absolútnou nevyhnutnosťou. Najmä ak jazdíte v blízkosti áut a iných vozidiel.
Pre dobrodružné tipy sú tzv. “freestyle” kolobežky. Tieto malé, kovové kolobežky majú drobné kolieska z tvrdej gumy, ktoré pripomínajú skôr tie na korčuliach. Freestylovú kolobežku zrejme nebudete používať na bežnú jazdu po meste. Je totiž určená skôr na triky a jazdu v skateparkoch.
Po meste a lá Tony Hawk
Ak ste človek, ktorý má chuť na trochu dobrodružstva a nebojí sa učenia, bude pre vás skateboard ako uliaty. Nedá sa poprieť, že so zručnou jazdou na ňom prichádza aj istý „cool faktor“, a ak ste naozaj odhodlaní sa tomuto prostriedku trochu povenovať, môžete svoju rannú cestu do práce, školy alebo len tak pre radosť okoreniť aj nejakým pôsobivým trikom.
Ak vaša trasa nevedie po dokonalo rovnom povrchu je dosť možné, že niekoľkým drobným pádom sa nevyhnete. Tréning teda berte zodpovedne a hlavne nezabudnite na prilbu, kolenné a lakťové chrániče.
Na čerpacích staniciach Shell môžete teraz získať sadu originálneho bezpečnostného príslušenstva Ferrari. V balení nájdete prilbu, chrániče na dlane, lakte a kolená z odolného PP materiálu, ktorý vyhovuje zodpovedajúcemu európskemu štandardu.
Ak plánujete použiť skateboard na dlhšie vzdialenosti či náročnejšie cesty, zvoľte radšej longboard. Táto doska je dlhšia, širšia, pružnejšia a sú na nej pripevnené väčšie a mäkšie kolesá, ktoré zaručia príjemnejšiu jazdu a znesú viac nerovností. Longboardy sa dokonca vyrábajú aj v elektricky motorizovanom variante, ktorý dokáže vyvinúť až prekvapivé množstvo výkonu.
Ak chcete skateboardovanie iba vyskúšať, odporúčame vám na začiatok pennyboard. Tento krátky, zväčša plastový skateboard je mimoriadne vhodný pre začiatočníkov či deti, a ak sme prízvukovali bezpečnosť pri dospelých skateboardistoch, pre deti to samozrejme platí dvojmo.
Na korčuliach radšej po hrádzi
Keby ste sa rozhodli prebudiť v sebe esenciu 80-tych rokov, môžete si obuť inline korčule. Okrem toho, že z doposiaľ spomenutých prostriedkov vám poskytnú asi najlepší tréning, správnym odevom budete vyžarovať dokonalú „old school cool“ auru. Pri inlinových korčuliach je však dôležitá jazda na správnom povrchu. Ich kolieska sú veľmi malé a blízko pri sebe, čo znamená, že sa nepasujú dobre s nerovnosťami, najmä s drobnými kamienkami.
Korčule ako dopravný prostriedok excelujú na hrádzi alebo kvalitnej cyklotrase. Ak sa teda na korčuliach ešte len ohrievate, ušetrite svoje zápästia od tvrdého nárazu. Nosiť chrániče nie je hanbou. Chráňte pri športe seba i svoje deti, napríklad aj vďaka bezpečnostnej sade Ferrari, ktorú získate na www.kolobezkyshell.sk za 26,99 eur a 5 kódov. Kódy získate za tankovanie minimálne 30 litrov paliva Shell V-Power a Shell Fuelsave, či využívaním ďalších služieb na čerpacích staniciach Shell.
Akcia platí do 15.8. 2021 alebo do vypredania zásob. Viac sa o nej dozviete tu.