SME
Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slovenská firma získala prestížnu cenu Red Dot

Firma Diplomat Dental zabodovala vo svete. Digitálne zubárske kreslo zaujalo medzinárodnú porotu v kategórii produktový dizajn

Rodinná firma Diplomat Dental, ktorá sídli v Piešťanoch, zaujala medzinárodnú porotu a pod taktovkou generálneho riaditeľa Tomáša Neráda získala prestížne ocenenie Red Dot Award v kategórii „produktový dizajn“ za inováciu v podobe digitálnej zubárskej súpravy, ktorá je ovládaná aplikáciou Diplomat Connect, tiež vyvinutou v Diplomat Dental.

Od začiatku sme chceli pripraviť zubársku súpravu, ktorá bude dizajnovo excelovať
v porovnaní s konkurenciou. Získať Red Dot bolo pre mňa niečo nepredstaviteľné, bolo to niečo, čo dostávali iba tie najlepšie a omnoho väčšie firmy. Správny dizajn sme dlho hľadali, dva prototypy sme zrušili úplne a začali odznova. Až keď sme vymenili dizajnérov, postavili ďaľší prototyp, začali sme byť s výsledkom spokojní. Vtedy myslím, že pán Miček z Werkemotion štúdia prvý krát vyslovil: “toto je na Red Dot”. Od vtedy sme o tom trochu snívať aj začali. Som veľmi hrdý, že náš Model Pro získal takúto prestížnu svetovú cenu.“
uvádza Tomáš Nerád, CEO Diplomat Dental.

Platforma The Red Dot Design Award uviedla kategóriu „produktový design“ v roku 1955 a jej cieľom je vzdať hold najlepším produktom uvedeným na trh v danom kalendárnom roku. Porota edície z poradovým číslom 2021 pozostávala z 50 expertov vybraných naprieč rôznymi sektormi a vybraní víťazi jednotlivých kategórií priniesli na trh symbiózu skvelého dizajnu a inovácie. Vo výberovom procese boli tiež hodnotiacimi kritériami formálna kvalita, ergonómia a životnosť produktu.

Zubárska súprava Model Pro ovládanou aplikáciou Diplomat Connect je od 21.6. 2021 uvedená na online výstave Red Dot a spomínaný dátum štartuje Red Dot Design Week, ktorý oslávi spoluprácu Diplomat Dental so štúdiom Werkemotion. Na sériu promo aktivít nadviaže Red Dot Design Yearbook 2021/2022, ktorá predstaví trendy a tendencie vo sfére produktového dizajnu.

Oficiálny štart spolupráce Werkemotion s firmou Diplomat Dental sa datuje k 16.04.2018, kedy prebehla prvá prehliadka existujúcich zubných súprav a následné zoznámenie sa s procesmi výroby. Za mesiac na to, 18.05.2018 tím Werkemotion pripravil prvé skicy nového Modelu Pro. Návrhy hodnotili všetky zainteresované oddelenia Diplomat Dental – obchod, produkt, vývoj. Prvá maketa Model Pro prišla o polroka neskôr - 7.12.2018 a vytlačená bola cez 3D tlačiareň. Po finalizácii zadania bol ďalší krok v rukách elektro a strojárskeho vývoja. Hľadali možné riešenia a koncepty pre nový produkt. Tento proces od zadania po prvý funkčný prototyp trval približne dva roky. Každé jedno čiastkové riešenie bolo oponované všetkými oddeleniami vo firme - obchodníkmi, servisákmi, výrobou a samozrejme zákazníkmi. Následne po schválení prototypu sa začalo pracovať na zautomatizovaní výroby Modela Pro vo výrobe.

„Tvar nového kresla sme vyvíjali spolu so špecialistami na vývoj sedačiek do áut. Využili sme ich bohaté skúsenosti s ergonómiou a vytvorili tvar, v ktorom sa pacient cíti pohodlne aj pri dlhších zákrokoch. Systém ovládania súpravy výrazne uľahčuje komunikáciu s pacientom, zrýchľuje prístup lekára ku všetkým potrebným dátam o pacientovi a týmto výrazne skracuje čas zákroku. Dôležité však pre nás bolo vytvoriť aj čistý a jednoduchý dizajn, ktorý pôsobí už na prvý pohľad komfortne, upokojujúco, a tým pádom nevyvoláva nepríjemné emócie,“ dodáva Nerád.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zmena zdravotnej poisťovne nikdy nebola jednoduchšia.


40m

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


4 h

Skúter Medley je praktický, spoľahlivý a bezpečný, ako stvorený na mestské cesty.


11 h