SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Zrážka so zvieraťom nezakladá okamžite nárok na poistné plnenie

Dôkaz je kľúčový, ideálne vo forme záznamu z autokamery. Aké ďalšie nástrahy môžete očakávať pri uplatňovaní nárokov od poisťovní?

Zrážka so zvieraťom neznamená automaticky vznik poistnej udalosti, kľúčom je vždy DÔKAZZrážka so zvieraťom neznamená automaticky vznik poistnej udalosti, kľúčom je vždy DÔKAZ (Zdroj: MIOkamery.SK)

Zrážka so zvieraťom automaticky neznamená nárok na poistné plnenie, kľúčom je vždy DÔKAZ, ideálne vo forme záznamu z palubnej kamery s presným modulom GPS a kvalitným nočným snímaním. Aké ďalšie nástrahy môžete očakávať pri uplatňovaní nárokov od poisťovní?
Ak ste dopredu mysleli na akúkoľvek formu poistenia, ktorá vás kryje pre prípad zrážky so zverou, určite nechcete, aby ste v takejto situácii prišli o poistné plnenie. Podľa CVD sa ročne zaznamená približne 12 000 takýchto nehôd, ale odhaduje sa, že nezaznamenaných a nepoistených nehôd je až päťkrát viac.

Načítavam video...

Kedy môžete pri takejto nehode prísť o poistné plnenie?

Vo všeobecnosti ide o výluky, odporúčame však skontrolovať vašu poistnú zmluvu:
a) Nejazdili ste po ceste, auto bolo niekde zaparkované. Nešlo o zrážku so zverou (auto bolo poškodené iným spôsobom, napr. kunou, ktorá prehrýzla káble - na to existuje iné poistenie),
b) jazdili ste po lesnej ceste alebo po ceste za značkou zákazu vjazdu,
c) nezasiahli ste pomenované zviera (napr. diviaka, jeleňa, daniela alebo zajaca), ale úplne iné zviera (napr. psa, mačku). Ak zrazíte psa, má sa za to, že vás odškodní jeho majiteľ,
d) ste viedli vozidlo pod vplyvom alkoholu alebo psychotropných látok alebo jedov atď.
e) nemáte KĽÚČOVÝ DÔKAZ, najmä ak zranené zviera utieklo a stratilo sa rýchlejšie, ako ste stihli zareagovať (jednotky sekúnd). V takom prípade sa naozaj oplatí mať kameru v aute neustále zapnutú!

Mio Česká republika a Slovensko www.MIOkamery.sk www.MIOnavigacie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu