SME
Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zrážka so zvieraťom nezakladá okamžite nárok na poistné plnenie

Dôkaz je kľúčový, ideálne vo forme záznamu z autokamery. Aké ďalšie nástrahy môžete očakávať pri uplatňovaní nárokov od poisťovní?

Zrážka so zvieraťom neznamená automaticky vznik poistnej udalosti, kľúčom je vždy DÔKAZZrážka so zvieraťom neznamená automaticky vznik poistnej udalosti, kľúčom je vždy DÔKAZ (Zdroj: MIOkamery.SK)

Zrážka so zvieraťom automaticky neznamená nárok na poistné plnenie, kľúčom je vždy DÔKAZ, ideálne vo forme záznamu z palubnej kamery s presným modulom GPS a kvalitným nočným snímaním. Aké ďalšie nástrahy môžete očakávať pri uplatňovaní nárokov od poisťovní?
Ak ste dopredu mysleli na akúkoľvek formu poistenia, ktorá vás kryje pre prípad zrážky so zverou, určite nechcete, aby ste v takejto situácii prišli o poistné plnenie. Podľa CVD sa ročne zaznamená približne 12 000 takýchto nehôd, ale odhaduje sa, že nezaznamenaných a nepoistených nehôd je až päťkrát viac.

Načítavam video...

Kedy môžete pri takejto nehode prísť o poistné plnenie?

Vo všeobecnosti ide o výluky, odporúčame však skontrolovať vašu poistnú zmluvu:
a) Nejazdili ste po ceste, auto bolo niekde zaparkované. Nešlo o zrážku so zverou (auto bolo poškodené iným spôsobom, napr. kunou, ktorá prehrýzla káble - na to existuje iné poistenie),
b) jazdili ste po lesnej ceste alebo po ceste za značkou zákazu vjazdu,
c) nezasiahli ste pomenované zviera (napr. diviaka, jeleňa, daniela alebo zajaca), ale úplne iné zviera (napr. psa, mačku). Ak zrazíte psa, má sa za to, že vás odškodní jeho majiteľ,
d) ste viedli vozidlo pod vplyvom alkoholu alebo psychotropných látok alebo jedov atď.
e) nemáte KĽÚČOVÝ DÔKAZ, najmä ak zranené zviera utieklo a stratilo sa rýchlejšie, ako ste stihli zareagovať (jednotky sekúnd). V takom prípade sa naozaj oplatí mať kameru v aute neustále zapnutú!

Mio Česká republika a Slovensko www.MIOkamery.sk www.MIOnavigacie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zmena zdravotnej poisťovne nikdy nebola jednoduchšia.


2 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


5 h

Skúter Medley je praktický, spoľahlivý a bezpečný, ako stvorený na mestské cesty.


12 h