SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

IVECO S-WAY s plynovým pohonom

Zelené dopravné riešenie, ktoré predbieha svoju dobu!

Nový IVECO S-WAY s plynovým pohonom je revolúciou v diaľkovej doprave! Spája dva dôležité aspekty, ktorými sa naša spoločnosť uberá, a ktoré sú pre naše prežitie nevyhnutné a to sú: kvalita životného prostredia a doprava. Nový IVECO S-WAY s plynovým pohonom kombinuje to najlepšie, čo môže technológia ponúknuť v oblasti pohodlia, bezpečnosti, konektivity a udržateľnosti.

IVECO vozidlá na zemný plyn sú tu s nami už od roku 1996. Ich spoľahlivosť bola preukázaná desiatkami tisíc autobusov a nákladnými vozidlami, ktoré nájdeme doslova na cestách celej Európy. Od doby, kedy nafta zvíťazila nad benzínom je zemný plyn najúspešnejšie alternatívne palivo.

IVECO S-WAY s plynovým pohonom je priekopníkom novej generácie vozidiel s alternatívnym pohonom v kombinácii s unikátnymi jazdnými vlastnosťami! Motor na zemný plyn zaistí maximálny výkon vozidla s minimálnym dopadom na životné prostredie.

Spaľovací motor Cursor 13 NP je odvodený od rokmi osvedčeného vznetového motora Cursor 13. Jedná sa o radový šesťvalec so zdvihovým objemom 12,9 l, s výkonom 460 koní (338 kW), s maximálnym krútiacim momentom 2000 Nm, ktorý spolupracuje s 12st. automatickou prevodovkou HI-Tronix. Vylepšeným procesom spaľovania a optimálnou hmotnosťou poskytuje najlepšiu úsporu paliva aj pri diaľkových jazdách. Disponuje prediktívnym systémom jazdy IVECO HI-CRUISE GPS a IVECO ECO MODE PLUS a EKO FLOTILY pre maximálnu úsporu paliva.

Ťahač návesov alebo podvozok pre úžitkové nadstavby so spaľovacím motorom Cursor 13 NP na zemný plyn je možné voliť vo variante na stlačený plyn CNG, alebo skvapalnený plyn LNG. IVECO S-WAY s plynovým pohonom ponúka rozsiahlu škálu kombinácií nádrží, v rôznych rozmeroch a tvaroch, ktoré je možné kombinovať tak, aby vyhovovali aj tým najnáročnejším požiadavkám. Napríklad vozidlo disponujúce dvoma kryogénnymi nádržami LNG s kapacitou 540 litrov, pojme až 400 kg paliva, a zaistí tak reálny dojazd až 1600 km. To je ako z Madridu do Frankfurtu bez tankovania.

Vozidlá IVECO S-WAY s plynovým pohonom sú vybavené technológiou, ktorá bola výslovne navrhnutá na dosiahnutie výrazného zníženia spotreby paliva a znečistenia. To znamená zníženie emisií NO2 o 90 % a partikulátov o 95 %, ďalej zníženie emisií CO2 o 95 % v porovnaní s naftovými ekvivalentmi pri použití biometánu. O čistotu výfukových plynov sa stará namiesto systémov SCR a DPF známy trojčinný katalyzátor, ktorý zaručuje odstránenie NOx aj oxidu uhoľnatého a nespálených uhľovodíkov.

Celková účinnosť motora, ktorá činí 40 % a servisný interval, ktorý bol predĺžený na 90 000 km tak významne znižujú ukazovateľ celkových prevádzkových nákladov TCO. Motor je navyše nielen ekonomický a ekologický, ale s hladinou hluku len 71 dB (štandard PIEK) aj veľmi tichý, a preto vhodný aj pre nočnú prevádzku v mestách.

Štýlová, aerodynamická a bezpečná kabína bola prepracovaná od základu tak, aby poskytovala viac výhod, a to od spotreby paliva a nižších celkových nákladov na vlastníctvo (TCO), až po vyššiu bezpečnosť vodiča. Nový IVECO S-WAY s plynovým pohonom disponuje novým hlasovým ovládačom Driver Pal, ktorý umožňuje vodičovi plánovanie trasy, kontrolu údržby a stavu vozidla a tiež poskytne informácie o dopravných zápchach a poveternostných podmienkach.

IVECO S-WAY s plynovým pohonom je prvé nákladné vozidlo na zemný plyn na trhu, priamo konštruované pre medzinárodnú diaľkovú prepravu s výnimočnou dojazdovou vzdialenosťou, ktorá je až 1 600 km. Tomu náležite zodpovedá aj bohaté vybavenie kabíny a rozsiahle použitie elektronických asistentov jazdy. Nový integrovaný systém riadenia HI-CRUISE zahŕňa napríklad predvídavú stratégiu radenia automatickej dvanásťstupňovej prevodovky ZF HI-Tronix (2x3x2), vrátane prediktívneho tempomatu s funkciou EcoSwitch (jazda zotrvačnosťou). Ďalej disponuje systémami ako sú ABS / ASR, ESP, Lane Assist a iné.

IVECO S-WAY s plynovým pohonom poskytuje výkon a udržateľnosť, ktoré idú ruka v ruke so spotrebou paliva a nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo.

Viac na https://www.swaynp.sk/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?


20 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


21 h

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


24. sep
Skryť Zatvoriť reklamu