SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Slovenská vzdelávacia hra rozvírila diskusiu o citlivej téme

V priebehu dňa sa vám život obráti naruby. Nepokoje v krajine vás donútia vybrať si medzi bezpečím a vašim domovom. Čo urobíte?

Vďaka novej hre zo slovenskej produkcie si túto situáciu nemusíte len predstavovať, ale máte možnosť si ju aj “zažiť”. Aaronova dilema rozpráva príbeh mladého muža, ktorý bol donútený zo dňa na deň opustiť svoj domov kvôli vojenskému konfliktu v jeho rodnej krajine. Vašou úlohou je pomôcť mu rozhodovať sa v ťažkých životných situáciách na jeho strastiplnej ceste plnej prekážok. Hra vznikla v partnerstve herného startupu Impact Games a vzdelávacieho programu Butterfly Effect.

Aaronov príbeh je fiktívny, avšak milióny príbehov veľmi podobných tomu jeho, sú skutočné”, hovorí Jakub Žaludko, spoluzakladateľ Impact Games. “Snažili sme sa s tímom čo najautentickejšie zachytiť reálne problémy a dilemy, ktoré ľudia nútení opustiť svoje domovy riešia každý deň.”

Aaronova dilema vznikla za účelom vzdelávať. Na podporu jej využívania na slovenských školách, Impact Games realizuje workshopy pre učiteľov so záujmom o využívanie hry na vyučovaní. Pridanú hodnotu hry v oblasti vzdelávania potvrdzuje aj získanie dvojitej nominácie - od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a od Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu, v rámci medzinárodného ocenenia v oblasti vzdelávania GENE Quality in Global Education Award. O hru prejavil záujem aj Úrad Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), ktorý plánuje podporiť jej ďalší rozvoj a využívanie pri vzdelávaní o utečeneckej problematike.

Napriek náročnej a citlivej téme, má hra u slovenského publika úspech. V jednu chvíľu bola top #2 vzdelávacou hrou na Google Play.

Aaronova dilema je určená pre mobilné zariadenia a je dostupná na stiahnutie zadarmo na Google Play a App Store . Sledovať jej ďalší vývoj môžete na Facebooku a Instagrame .

Hra vznikla v rámci projektu spolufinancovaného z programu Oficiálnej rozvojovej pomoci SR, SlovakAid.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?


23 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


25. sep

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


24. sep
Skryť Zatvoriť reklamu