SME
Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Partizánske víta obľúbenú značku kožených topánok Vasky

Výroba kožených a ručne vyrábaných topánok z českého Zlína prvýkrát prekračuje hranice, konkrétne do mekky slovenského obuvníctva.

(Zdroj: Vasky)

Minimalistický dizajn ruka v ruke s udržateľnosťou a ľudským dotykom
Štýl je záležitosťou vkusu, nie sezónnosti. Vo svojom šatníku by ste jednoznačne mali mať zopár kvalitných kúskov, ktoré vám vydržia viac rokov a zároveň vás neomrzí ich dizajn. Práve také sú kožené topánky zo zlínskej dielne, ktoré sú výsledkom poctivej ručnej práce 80-tich skúsených ševcov a šičiek, kvalitných materiálov a s dôrazom na udržateľné materiály. Vedeli ste, že každý pár topánok prejde 12-timi rukami týchto obuvníkov, z ktorých väčšina príbuzných pracovala práve v obuvníckom priemysle pre Tomáša Baťu? Práca v obuvníckom remesle je v tomto regióne akýmsi dedičstvom a celoživotnou vášňou.

Ak sa snúbi nadčasovosť, kvalita a tradícia, vzniknú z nej rôzne modely koženej obuvi vhodné do mesta, prírody, na jar, leto, sychravú jeseň alebo zimu. Siahnuť môžete po teniskách, po čoraz viac obľúbenom modele slip on, šľapkách, sandáloch, poltopánkach či členkovej obuvi so zateplenou stielkou na chladnejšie počasie.

K zlínskym šikovným ručičkám pribudnú tie slovenské
Vasky nedávno zahájili výrobu v Partizánskom, ktoré založil český podnikateľ Jan Antonín Baťa pred 2. svetovou vojnou. Mesto sa dokonca niekoľko rokov volalo Baťovany a doteraz srší obuvníckym remeslom. Vasky v nich už teraz šijú zvršky niektorých modelov topánok. Avšak vo veľkom k ním prichádza celková výroba tenisiek a v budúcnosti možno aj výroba topánok známych ako barefooty. Už ste o nich počuli?

„Rozhodnutie expandovať s výrobou Vasky za hranice Česka a zároveň garantovať našim stávajúcim zákazníkom kvalitu, udržateľnosť, tradíciu, ručnú výrobu a pocit, že stále vyrábame doma bolo jednoznačné – ideme na Slovensko, k našim najbližším susedom, do Partizánskeho. Zlínskí a slovenskí ševci a šičky sa spájajú, aby rozvíjali obuvnícku tradíciu a remeslo. Veď predsa okrem spoločnej histórie nás spája láska k obuvníckemu remeslu, tradícii a poctivej výrobe,“ vysvetľuje 23-ročný zakladateľ Václav Staněk, ktorého v roku 2018 zaradil český Forbes do prestížneho rebríčka 30 pod 30 a dodáva, že: „Dôvodom expanzie bolo najmä vyhovenie zvyšujúcemu sa dopytu našich zákazníkov, za čo sme nesmierne vďační.“

Iba 18-ročný „novodobý“ Tomáš Baťa
Značka nedávno oslávila 5 rokov na trhu. Za tú dobu sa jej podarilo obuť 80 000 zákazníkov, predstaviť cez 30 nových kolekcií alebo otvoriť 4 predajne. To so sebou nieslo veľké odhodlanie, usilovnosť a výdrž. Za jej vznikom stojí mladý podnikateľ, ktorý si z našetrených 1 000 eur nechal vyrobiť prvé páry topánok a za pomoci priateľov spustil prvý e-shop. Najprv topánky predával po kaviarňach a v chodbe u rodičov doma, kam si ich ľudia chodili skúšať. Neskôr, keď sa začalo dariť, otvoril predajňu v Prahe. Tvrdí, že jeho úspech spočíva najmä v ľuďoch, ktoré má okolo seba. Sám by nič z toho nedokázal. Vasky chcú ukázať svetu, že poctivá „ševcovina“ má na trhu stále svoje miesto. Ľuďom viac a viac záleží na tom, odkiaľ daný výrobok pochádza a z čoho je vyrobený.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?


24 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


25. sep

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila v Michalovciach celkom novú predajňu.


24. sep
Skryť Zatvoriť reklamu