SME

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Prvá dáma festivalu

„Budem hostiť festival Art Noveau – Zlatý vek Piešťan a ukážem hosťom, ako to s tou secesiou vlastne je.“ Thermia Palace

(Zdroj: Thermia Palace, Ensana Health Spa Hotels)

Hľadáte miesto, kde by ste si užili slnečné dni babieho leta a nie ste práve ten typ, ktorý by ich dokázal celé len tak preleňošiť v saune, či na procedúrach? Poďte do Piešťan a okrem svetoznámej geotermálnej vody a bahna si užite aj nultý ročník jediného festivalu secesie na Slovensku –Art Noveau s podtitulom Zlatý vek Piešťan.

To, že má secesná krásavica Thermia Palace päť hviezdičiek viete. To, že má viac, ako „10 krížikov na chrbte“ ste možno doposiaľ nevedeli, lebo táto pani na to vôbec nevyzerá. Tak, ako jej vek nebráni vôbec v ničom – nezabránil jej ani zobrať si pod drobnohľad najväčšiu multižánrovú secesnú udalosť piešťanského kúpeľného roka.

 (zdroj: Thermia Palace, Ensana Health Spa Hotels) (zdroj: Thermia Palace, Ensana Health Spa Hotels)


Sama Thermia Palace je zhmotnením secesie v tom najrýdzejšom zmysle slova. Stavba samotná, dekorácie a aj secesný skvost zdobiaci Grand Restaurant – na mieru vytvorený originálny obraz Alfonsa Muchu s názvom Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia sú dôkazom toho, že Thermia Palace je jedna z mála otvorených kníh secesie, ktorú je radosť čítať.

 (zdroj: Thermia Palace, Ensana Health Spa Hotels) (zdroj: Thermia Palace, Ensana Health Spa Hotels)

V rámci festivalu vás čakajú prehliadky secesných stavieb v Piešťanoch, literárne túlanie sa obdobím secesie, premietanie filmu Svět podle Muchy, komentovaná prehliadka interiérov Kúpeľného domu Irma a 5* hotela Thermia Palace, výstava reprodukcií plagátov Alfonsa Muchu, ktorých originály visia v Mucha Museum v Prahe. Obdobie secesie so všetkou svojou pompéznosťou vám priblíži i swingová hudba či odborné prednášky na tému secesného maliarstva, či kúpeľnej reklamy pochádzajúcej z obdobia secesie, V predposledný deň nultého ročníka festivalu vás čaká swingový koncert priamo na terase pompéznej secesnej dámy v štýlových dobových kostýmoch. O hudobný zážitok sa postará zoskupenie Melody Gentlemen z Ledníc.

Festivalu sa môžete zúčastniť v rámci pobytu, ktorý si hotel Thermia Palace pripravil špeciálne v termíne konania festivalu.

Kompletný program ako i vstupenky na festival nájdete na odkaze.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  2. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  3. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  7. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  8. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  2. Prečo sú dovolenky na obrích výletných lodiach lacné?
  3. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  4. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  5. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  7. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  8. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  1. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 5 859
  2. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože 4 289
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 670
  4. Prečo sú dovolenky na obrích výletných lodiach lacné? 3 307
  5. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 2 885
  6. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 2 797
  7. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko 2 742
  8. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých 2 257
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V lete sú Maldivy lacnejšie a prázdnejšie. Stačí vedieť, do čoho idete.


INZERCIA 9 h

Júlové číslo magazínu Index je už v predaji. Aké články si v ňom prečítate?


INZERCIA 3. júl

5. júla si na celonárodných oslavách pripomenieme dedičstvo sv. Cyrila a Metoda.


INZERCIA 2. júl

Náklady rástli pre škody v USA, liečba tam patrí k najdrahším.


INZERCIA 2. júl
SkryťZatvoriť reklamu