SME
Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Samočistiace vypínače chránia pred infekciami

Vedeli ste, že vypínače a zásuvky môžu aktívne prispievať k väčšej domácej hygiene?

V domácnosti existujú miesta, na ktoré pri upratovaní príliš nemyslíme. Neuvedomujeme si, koľko mikroorganizmov na nich môže žiť. Jedným z takýchto miest sú vypínače a zásuvky. Povrch vypínača je jedna z prvých vecí, na ktorú siahame po príchode domov. Spravidla hneď po kľučke na dverách. Čím je vypínač starší, tým je jeho povrch opotrebovanejší. Vo vzniknutých škárach a škrabancoch sa baktériám veľmi dobre darí, pretože sa majú kde uchytiť. Neustály kontakt s týmto semenišťom choroboplodných zárodkov zdraviu určite neprospieva. Najväčšie nebezpečenstvo predstavujú vypínače, na ktoré siahame mokrými alebo spotenými prstami, teda v kúpeľni alebo kuchyni.

Strieborný strážca
Ako sa pred týmito neželanými nájomníkmi brániť? Vypínače Merten M-Smart a M-Plan, ako aj zásuvky System M, sú vyrobené z plastu so špeciálnym povrchom Active, ktorý obsahuje kladne nabité ióny striebra. S nimi sa mikroorganizmy, ktoré majú záporný náboj, príliš nemusia. Striebro tak spoľahlivo ničí väčšinu choroboplodných zárodkov. Na rozdiel od dezinfekčných prostriedkov ióny striebra zabraňujú aj ďalšiemu množeniu odolných mikróbov. S postupujúcim časom sa znižuje ich početnosť, až vymiznú úplne. Po ôsmich hodinách prežíva na povrchu vypínačov a zásuviek približne päťkrát menej mikroorganizmov a po dvadsiatichštyroch hodinách žiadne.

Vedecké dôkazy
Vysokú antimikrobiálnu účinnosť iónov striebra potvrdili viaceré renomované inštitúcie, ako je Ústav medicíny a mokrobiológie v Miláne, Švédsky inštitút pre potraviny a biotechnológie v Göteborgu, Lawlabs v Birminghame alebo Ústav mikrobiológie a epidemiológie v Pekingu, takže žiaden strach, nejde o zavádzajúcu reklamu. Preukázalo sa, že ióny striebra dokážu vyhubiť až 99,9 percenta baktérií, ktoré spôsobujú niektoré vážne ochorenia, napríklad zápal močových ciest, zápal stredného ucha, hnačky, zažívacie ťažkosti, kvasinkové infekcie či tuberkulózu. Opatrnosti nie je nikdy nazvyš, čo sa potvrdzuje aj teraz, keď mnohé krajiny z celého sveta zápasia s epidémiou koronavírusu.

Trvalá ochrana
Vypínače a zásuvky Merten s povrchom Active majú jednoduchý lineárny dizajn s ľadovo bielym odtieňom. Predstavujú základný rad prístrojov, ktoré nachádzajú uplatnenie nielen v domácnosti, ale v širokom spektre interiérov vrátane hotelov, reštaurácií, škôl, nemocníc, letísk, staníc, kancelárskych budov a podobne, čiže na miestach, ktoré sa vyznačujú vysokou koncentráciou ľudí, kde je zvýšené riziko šírenia mikróbov. Poskytujú pred nimi trvalú ochranu, keďže antimikrobiálny efekt si zachovávajú po celú dobu používania. Striebro sa nezmyje ani neohmatá. Predovšetkým však ióny striebra nemajú vedľajšie účinky na ľudský organizmus a nezaťažujú ani životné prostredie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Distribúcia krízových balíčkov pre ohrozené domácnosti v rómskych komunitách, ktoré sú aktuálne najviac zasiahnuté pandémiou.


49m

Denne fajčí až štvrtina žiakov základných škôl v tínedžerskom veku. Závislými sa môžu stať už po vyfajčení piatich balení cigariet


49m

Vzduch ovplyvňuje to, ako sa cítime.


INZERCIA 49m
Skryť Zatvoriť reklamu