SME
Pondelok, 6. december, 2021 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.

Moderná vila z betónuModerná vila z betónu (Zdroj: Jamori)

Všimli ste si, že stavba rodinných domov, obzvlášť v satelitných častiach väčších miest, sa značne zjednotila? Že všetky domčeky sú takmer rovnaké? Ak sa vám to páči, tak si ľahko vyberiete z ponuky radovej zástavby, ak však túžite po niečom inom, niečom vlastnom, potrebujete projekt, ktorý zohľadní vaše požiadavky.

Ak chcete moderný presvetlený domov, ktorý prepojí interiér s exteriérom, máme pre vás jeden výborný tip. Stavajte z prefabrikovaných prvkov, ku ktorým sa priam pýtajú veľké presklené plochy. Veď kto povedal, že betón je materiál určený len na bytovky? To už dávno neplatí! Betón má v stavebníctve svoje pevné miesto – vďaka vysokej pevnosti v tlaku, trvanlivosti a odolnosti voči chemickým aj teplotným vplyvom. Technológie napredujú a prefabrikáty sa stali plnohodnotnou alternatívou klasicky stavaným domom - v ekonomike prevádzky, úžitkovom komforte aj vnútornej pohode domu. Ich hlavnou výsadou však zostáva rýchlosť výstavby. S dobrým plánovaním to môžete stihnúť len v niekoľkých dňoch či týždňoch.

Rýchla a efektívna výstavba

Harmonogram najviac závisí od stavby obvodových stien, priečok a stropov. Prefabrikované steny Leier sa vyhotovujú ako plné stenové panely alebo najviac používané – filigránové steny. Sú zložené z vonkajšej a vnútornej železobetónovej dosky a spojené priestorovou výstužou. Na základe projektovej dokumentácie možno pri výrobe panelov vytvoriť inštalačné otvory a umiestniť rozvody elektrického vedenia či otvory pre plynové a vodovodné potrubia. Hotové steny sa len dovezú na stavenisko, osadia na svoje miesto a priestor medzi nimi sa dobetónuje. Nie je potrebné debnenie ani armovanie a suchý proces nezávisí od poveternostných podmienok. Stavať tak možno aj v zime a mraze. Mokré procesy vyžadujúce schnutie a vyzretie zas úplne odpadajú.

Priestranný a moderný interiér

Vďaka užšej stene, v porovnaní s klasickým murovaním, získate s prefabrikátmi aj na úžitkovej ploche interiéru. Hotové dielce zaručujú presnú rovinnosť a hladký takmer bezpórovitý povrch z oboch strán, ktorý je okamžite pripravený na stierkovanie či maľovanie, bez potreby omietania. Priznaný betón a industriálny vzhľad však tiež svoje čaro . Ľahko sa kombinuje s prírodnými materiálmi ako drevo, oceľ či sklo . Veľké okná v každej časti domu tak krásne presvetlia izby a drevo vytvorí kontrast a zateplí celý interiér.

Okrem stenových prvkov, nájdete v ponuke Leier aj flexibilné stropné konštrukcie, schodiskové ramená či balkónové dosky. Skrátka všetko, čo potrebujete pre svojpevný, priestranný a veľmi súčasný domov.

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.

Pribylinská 3 , 831 04 Bratislava

Tel: 02/44 888 846

www.leier.sk

leier@leier.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


4 h

V ôsmom ročníku grantového programu e-Školy pre budúcnosť prerozdelí medzi školy a neziskové organizácie až 80 000 eur.


8 h

The procurement rules have been amended again.


8 h
Skryť Zatvoriť reklamu