SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Wüstenrot zamestnancom zabezpečil testy na COVID-19

Skupina Wüstenrot reaguje na meniacu sa pandemickú situáciu na Slovensku

Skupina Wüstenrot svojím zamestnancom na vlastné náklady zabezpečila dostatočné množstvo testov zo slín s citlivosťou 92,9 percenta. Skupina k opatreniu pristúpila aj napriek skutočnosti, že podľa výsledkov dobrovoľného a anonymného zamestnaneckého prieskumu je miera zaočkovanosti vo Wüstenrot nad slovenským priemerom.

V týchto dňoch zamestnanci skupiny Wüstenrot dostali prvé antigénové samotesty zo slín na domáce alebo kancelárske použitie. Pri testoch výrobca deklaruje 92,9 percentnú citlivosť a celkovú presnosť na úrovni 96,79 percenta. Testy detekujú všetky mutácie vírusu COVID-19. Okrem samotných rýchlotestov skupina svojim zamestnancom distribuuje aj dezinfekcie a ďalšie ochranné prostriedky.

„Vnímame svoju časť zodpovednosti v boji s pandémiou COVID-19 na Slovensku. Preto aj v rámci svojich možností chceme spraviť maximum, aby sme našich kolegov, našich klientov, ich rodiny a blízkych pomohli ochrániť pred šírením vírusu COVID-19,“ hovorí Gabriela Petrasová, riaditeľka Úseku ľudských zdrojov Wüstenrot. Podľa jej slov skupina tento krok spravila aj napriek tomu, že miera zaočkovanosti zamestnancov je nad slovenským priemerom.
Vychádza pritom z výsledkov anonymného a dobrovoľného zamestnaneckého prieskumu, ktorý prebiehal na prelom júna a júla. Do prieskumu sa zapojilo vyše 70 percent zamestnancov Wüstenrot.

Prevažná väčšina pracovníkov uviedla, že už bola zaočkovaná prvou alebo aj druhou dávkou vakcíny. Druhou dávkou vakcíny bolo do 6. júla 2021 podľa výsledkov prieskumu zaočkovaných už viac ako 55% zamestnancov Wüstenrot.

„Predpokladáme, že celkové číslo dnes bude v porovnaní s prvým júlovým týždňom ešte vyššie. Vysoká miera zaočkovanosti našich kolegov však nie je výsledkom žiadnej negatívnej motivácie zo strany skupiny. Je výsledkom výlučne dobrovoľného a zodpovedného prístupu zamestnancom ku klientom a svojim kolegom,“ uzatvára Gabriela Petrasová.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ak plánujete kúpu nového spotrebiča, nákup v PLANEO cez víkend bude zaručená výhra!


30m

Zátoky, lagúny i dlhé pláže pre príjemný relax, zábavu aj štipku dobrodružstva.


INZERCIA 8 h

V nedeľu 5. júna v Eurovea pri Dunaji naživo odštartuje letná séria vandrovky.


INZERCIA 8 h
SkryťZatvoriť reklamu