SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Chcete, aby sa vaše deti mali lepšie? Investujte do vzduchu

Najdôležitejšia investícia pre naše deti je svet, v ktorom budú žiť.

Podľa štúdie National Geographic budú mať Košice v roku 2070 rovnaké podnebie, ako má dnes bulharské mesto Guľanci.Letá budú o 20 % suchšie, v zime zas o toľko mokrejšie. Doslova, keďže zimná teplota stúpne o 5 °C a dažďa si užijeme viac ako snehu. Letá budú horúce, priemerný počet dní s teplotou nad 35 °C stúpne z 0,2 na 13. Šialené, však?

V roku 2070 naše deti už nebudú musieť cestovať za stredomorskou klímou. Ona príde k nám. Ako jednotlivci proti tomu veľa nezmôžeme, no keď sa spojíme, vieme dosiahnuť viac. Stačí investovať do správnych vecí: do čistejšieho vzduchu, konárikov či kvietkov, aby raz naše deti žili v zdravšom a lepšom svete.

Preto vo Východoslovenskej energetike podporujeme zelené projekty, ktoré pomáhajú vytvárať udržateľný región. V Rudníku sme prispeli k výsadbe levanduľového hája, ktorý zabezpečí ekosystém pre včely. Podporujeme „zelené pľúca“ v Čiernej nad Tisou, čiže výsadbu zelene v mestskom parku. Viac stromov sme priniesli aj do Veľkého Ruskova: prispejeme na výsadbu dubovej aleje popri poľnej ceste na pamiatku slávneho lesa grófa Andrássyho.

Na udržateľnú budúcnosť však potrebujeme hlavne ľudí, ktorí rešpektujú prírodu. Ak naučíme deti chrániť planétu, vyrastú z nich dospelí, ktorí sa k ekologickým témam postavia zodpovedne. Preto sme v Košiciach podporili vznik 10 klimatických záhrad pri školách a náučný chodník o včelách v Spišskej Novej Vsi.

A vy sa k nám môžete jednoducho pridať. Aktiváciou Zelenej energie minimálne za 2 € mesačne automaticky podporíte ekoprojekty.

Poskladajte si portfóliovník z medopisov, zo záhradofondov, z lescoinov a včelofondov a investujte do krajšej budúcnosti našich detí. Tieto „finančné produkty“ vám prinesú výnosy v podobe viac včeličiek, zelene a stromov v našom regióne.

Spoločne sa nám už podarilo „zarobiť“ viac ako 500 medopisov, čiže nových levandúľ v Ruskove, 45 zelených tehličiek alias vysadených agátov v Čiernej nad Tisou či 10 záhradofondov, teda realizovaných klimatických záhrad v košických školách. Celý portfóliovník nájdete na stránke Zelenej energie.

Aktivujte si Zelenú energiu od VSE od 2 € mesačne a už len sledujte, ako rastú vaše výnosy. Doslova!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt

Kúpou neobyčajného adventného kalendára z Kauflandu pomôžete rodinám v ohrození.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu