SME
Utorok, 18. január, 2022 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Nechajte kryptomeny na Fumbi

Vďaka Fumbi Network sa Slováci neboja investovať do kryptomien.

(Zdroj: Shutterstock)

Dnes už na svete existuje vyše 12 000 kryptomien a stále vznikajú nové. Trh je však ešte len na začiatku a odborníci predpokladajú, že sa bude ďalej rozvíjať. Podľa najnovších dát slovenskej kryptomenovej spoločnosti Fumbi Network to však vyzerá, že Slováci odvetviu kryptomien dôverujú stále viac a neboja sa do neho investovať.

Spoločnosť zaznamenala za posledný polrok viac ako 50 000 nových registrácií, pričom má spolu vyše 70 000 používateľov. Každý mesiac Slováci investujú milióny eur.

Bitcoin je prvá a momentálne najznámejšia internetová kryptomena. Vznikol v roku 2009 a odštartoval zrod úplne nového trhu a zároveň aj investičných príležitostí. Bitcoin bol vytvorený ako nezávislý finančný systém na prenos hodnoty. Nemá žiadnu centrálnu autoritu, je otvorený všetkým, má globálny charakter a nikto v sieti nemá právo cenzurovať transakcie. Uznávaný expert na kryptomeny a zároveň zakladateľ spoločnosti Fumbi Network, Juraj Forgács, predpokladá, že Bitcoin môže mať do štyroch rokov hodnotu až 400 000 €.

Aj keď do tohto rýchlo rastúceho odvetvia investuje stále viac ľudí, existuje aj množstvo rizík, na ktoré môže neskúsený investor naraziť. Špecialisti z Fumbi si pre vás preto pripravili niekoľko rád, na čo si dať pri investovaní do kryptomien pozor.

Pozor na garantované výnosy
Ak vám nejaká spoločnosť sľúbi zaručené výnosy, môžete to brať ako prvý výstražný signál. Pri investovaní do kryptomien totiž nič nie je stopercentne isté. Spoľahlivé spoločnosti to vedia a garantované výsledky nesľubujú.

Premyslite si sumu, ktorú môžete investovať
Vždy investujte iba sumu, ktorá vás finančne nezaťaží ani v prípade, že vaše príjmy poklesnú. Dobrou stratégiou môže byť každomesačné opakovanie menších vkladov. To sa odporúča aj pri dlhodobej sporiacej stratégii. Pri opakovaní menších vkladov znižujete riziko zle načasovaného nákupu, keď sú ceny a trh relatívne vysoko. Trh s kryptomenami má neporovnateľný rastový potenciál, ale aj možnosť cenových výkyvov. Je preto rozumné znížiť riziko spriemerovaním nákupných cien. S Fumbi môžu používatelia investovať už so sumou 50 €.

Bezpečné uloženie kryptomien je kľúčové
Ak chcete investovať do kryptomien, musíte dbať na dobré zabezpečenie. Hackerské útoky na burzách a straty kľúčov k peňaženkám pripravili ľudí už o stovky miliónov eur. Preto Fumbi využíva systém Ledger Vault, čo je jedna z najdôveryhodnejších a najspoľahlivejších možností úschovy kryptomien na svete, ktorá poskytuje viacúrovňové zabezpečenie.

Počet kryptomien narastá
Momentálne existuje viac ako 12 000 kryptomien a sledovať, ktoré majú investičný potenciál, je stále komplikovanejšie. Ak sa im nemáte čas venovať do hĺbky, môže byť pre vás ideálnym riešením spoľahnúť sa pri zložení svojho investičného portfólia na odborníkov. Fumbi Network sleduje celý trh kryptomien a využíva vlastný sofistikovaný Algoritmus, ktorý investície pravidelne prehodnocuje.

Neinvestujte do pochybných tokenov
Nie každý, kto prináša vlastnú kryptomenu, s ňou prináša aj unikátne riešenie, ktoré by jej dokázalo dávať hodnotu. Ak je kryptomena vydávaná na trh cez MLM štruktúru alebo systémom, ktorý sľubuje, že ak teraz kúpite, potom príde zhodnotenie, môže ísť o klasickú podvodnú ponzi schému. Buďte obozretní, keď vám niekto predáva službu, ktorá ešte nie je vybudovaná, a z ktorej vám môže pri bankrote projektu zostať iba nepoužiteľný a nepredajný token.

Pri poklesoch nevyberajte
Základným pravidlom pri investovaní je nevyberať svoje investície, keď sa trh nachádza vo fáze korekcie. Odborníci sa zhodujú, že bude trh kryptomien narastať, no niektorí investori sa zvyknú zľaknúť a vyberať svoje financie, keď klesne. V strate však ste, až keď si tieto financie vyberiete, preto skúsenejší investori zvyknú v období korekcie svoje investície naopak navýšiť.

Dá sa to aj jednoducho a bezpečne
Fumbi Network poskytuje širokej verejnosti jednoduché, prehľadné a bezpečné investovanie do kryptomien. Spoločnosť registruje už vyše 60 000 používateľov, medzi ktorými sú jednotlivci, ale po novom aj firmy a právnické osoby. Momentálne je možné Fumbi využiť na Slovensku, v Českej republike a Poľsku, ale vďaka investícii vo výške 2 milióny eur, ktorú Fumbi získalo, bude čoskoro narastať aj na ďalšie východoeurópske trhy.Ktorý produkt na investovanie do kryptomien je najvhodnejší?
Fumbi poskytuje niekoľko produktov. Prvým a stále najžiadanejším produktom je Fumbi Index Portfólio. S ním investujete do celého portfólia kryptomien, ktoré spĺňajú vysoké štandardy spoločnosti. Inteligentný Algoritmus v ňom prehodnocuje investície tak, aby kopíroval rast celého portfólia a nespoliehal sa na jednotlivé kryptomeny.

Skúsenejší používatelia môžu svoje financie zhodnotiť s produktom Fumbi Vlastná Voľba. V ňom si môžu vybrať z kryptomien Bitcoin, Ethereum, Cardano a Polkadot a zostaviť si portfólio podľa svojho uváženia.

Najkonzervatívnejšiu stratégiu prináša používateľom nový produkt Fumbi Bitcoin a Zlato. Ide o unikátny produkt na trhu, ktorý v sebe spája potenciál rýchlo rastúceho odvetvia a zároveň stabilitu zlata. Okrem Bitcoinu v ňom totiž investujete aj do kryptomeny PAX Gold, ktorá je krytá reálnym zlatom. Investícia je v tomto produkte rebalansovaná rovnomerne medzi Bitcoin a zlato. To znamená, že keď hodnota Bitcoinu stúpne, časť sa odpredá a dokúpi sa za ňu zlato a naopak. Takto môžu používatelia nakupovať a predávať aktíva vtedy, keď je to výhodné. Konzervatívne zlato volatilný Bitcoin stabilizuje.

S Fumbi môžu právnické osoby zhodnotiť aj majetok svojej firmy. Umožňuje to produkt Fumbi Biznis. Tento produkt pracuje na rovnakom princípe ako Fumbi Vlastná Voľba. Fumbi pripravilo aj analýzu, v ktorej vidieť, aké finančné výhody prináša investovanie právnickej osoby v porovnaní s fyzickou osobou.

Investovanie do kryptomien s minimálnymi rizikami a bezpečným uložením
Fumbi minimalizuje riziká investovania do kryptoaktív priebežným rebalansovaním, ale aj využitím prvotriednej možnosti úschovy. Na uloženie kryptomien využíva Ledger Vault, čo je jedno z najspoľahlivejších a najbezpečnejších riešení úschovy kryptomien na svete. Zároveň je Fumbi prvou platformou pre investovanie s nezávislým auditom peňaženiek s prestížnym certifikátom od spoločnosti SGS Slovensko.

Fumbi umožňuje širokej verejnosti a firmám investovať do kryptomien jednoducho, prehľadne a bezpečne. Jednotlivci môžu investovať už od 50 €, právnické osoby od 1 000 €.

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek fénix® 7 a prekvapil novinkou epix™ (Gen2).


3 h
Keď elektro – tak PLANEO!

A zľavy platia nielen v obchodoch, ale aj na webe.


12 h

Sme líder v odvetví a je našou povinnosťou chrániť životné prostredie.


INZERCIA 21 h
Skryť Zatvoriť reklamu