SME
Utorok, 18. január, 2022 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Takto ochránite peniaze pred infláciou

Investičná skupina Proxenta úspešne zorganizovala prvé online Investičné fórum a predstavila nový produkt.

Prostredníctvom tohto nového formátu predstavila Proxenta širokej verejnosti svoje portfólium investičných projektov. Verejnosť tak dostala unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia fungovania celej skupiny a dozvedieť sa, ako Proxenta zveľaďuje finančné vklady klientov v konkrétnych projektoch.

Načítavam video...

Hneď v úvode podujatia zhodnotil Pavol Kožík, majiteľ a generálny riaditeľ skupiny Proxenta uplynulý rok, ktorý bol zatiaľ najúspešnejší v histórii fungovania skupiny. Dokazujú to aj úspechy napríklad na developerskom poli, keď magazín The Slovak Spectator zaradil Proxentu medzi TOP 7 rezidenčných developerov a v prestížnej ankete magazínu ASB získala Proxenta titul Developer roka podľa hlasovania verejnosti.„Uplynulý rok bol síce dramatický, ale pre nás v Proxente mimoriadne úspešný. Skolaudovali sme v Nitre veľký rezidenčný projekt Tabáň, ktorý sa stal najväčším rezidenčným komplexom v novodobej histórii Nitry. Presťahovali sme sa do novej budovy na Mýtnej 50 v centre Bratislavy. Na Kube sme tesne pred spustením výroby. Tešíme sa z tohto vývoja. Napriek mimoriadnym okolnostiam sme ani jeden z našich projektov nemuseli zrušiť alebo zastaviť,” zhodnotil rok 2021 generálny riaditeľ Proxenty Pavol Kožík.

Najväčšou novinkou seminára však bol nový investičný produkt, ktorý Proxenta prináša verejnosti. “Vôbec po prvýkrát v histórii prichádzame na trh s verejnou emisiou dlhopisov. Tá bude v prvej fáze v objeme 7 miliónov eur. Dlhopisy so 7-percentným výnosom a nominálnou hodnotou 7000 eur majú viazanosť päť rokov,” predstavil Kožík unikátnu investičnú príležitosť a pripomenul, že táto výnimočná ponuka prichádza v roku, kedy sa Proxenta stala siedmym najväčším developerom a oslávila sedem rokov pôsobenia v realitnom developmente. Za toto obdobie vybudovala Proxenta, alebo momentálne realizuje sedem projektov v Bratislave a dva v Nitre, v ktorých priniesla na trh viac ako tisíc bytov a stovky metrov štvorcových kancelárskych priestorov.

Novinkou je aj projekt v Devínskej Novej Vsi, ktorý sa blíži k výstavbe a získal už aj svoje meno.„Máme za sebou niekoľko rokov práce. Zacielili sme na dobrú lokalitu v rámci Devínskej Novej Vsi. Prvýkrát môžeme verejne oznámiť názov tohto projektu. Bude niesť meno Stockerka, ktorý vychádza z histórie tejto lokality. Budúci rok na jar začíname stavať 275 nových bytov. Teraz prebiehajú koncové povoľovacie procesy,” dodáva Pavol Kožík s tým, že projekt v Devínskej Novej Vsi bude ekologický a pro-rodinne a komunitne orientovaný.

Podujatie zavŕšil Kožík výzvou pre všetkých nových investorov:„Moja ponuka pre všetkých potencionálnych investorov je, aby sa stali súčasťou našich projektov, ktoré sme za 12 rokov existencie vytvorili. Aby sa nebáli urobiť prvý krok a pripojili sa ku skupine takmer 1700 spokojných investorov, ktorí zhodnocujú v Proxente svoj majetok. Ponúkam skupinu, ktorá pôsobí primárne na slovenskom trhu a ktorá to myslí vážne s vytváraním hodnôt. Neinvestujeme do čohokoľvek, skutočne sa zamýšľame nad dopadom každého jedného projektu na svoje okolie a sme ochotní spraviť veľa pre to, aby boli naše projekty aj naďalej úspešné,” uzatvoril Kožík.

Záznam z online Investičného fóra Proxenta 2021 simôžete pozrieť tu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek fénix® 7 a prekvapil novinkou epix™ (Gen2).


3 h
Keď elektro – tak PLANEO!

A zľavy platia nielen v obchodoch, ale aj na webe.


12 h

Sme líder v odvetví a je našou povinnosťou chrániť životné prostredie.


INZERCIA 21 h
Skryť Zatvoriť reklamu