SME
Piatok, 28. január, 2022 | Meniny má Alfonz

P3 stavia pri Lozorne novú halu

Pevnou súčasťou parku P3 Bratislava D2 je aj 300-ročný dub.

Logistický park P3 Bratislava D2 sa do leta 2022 rozšíri o novú halu DC7B s plochou 21-tisíc m2, ktorá predstavuje expanziu haly DC7. „Oficiálnu kolaudáciu haly plánujeme na začiatok júla v budúcom roku, no s výstavbou sme začali už v septembri. Oproti pôvodným plánom ide o zdržanie šesť mesiacov v dôsledku pandémie a nedostatku stavebných materiálov,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks. Novú halu pripravuje aktuálne najväčší developer a prenajímateľ logistických nehnuteľností na Slovensku pre plánované expanzné zámery dlhodobého nájomníka IHLE, ale aj ako špekulatívnu výstavbu pri potenciálnych klientoch.

Posunutie začiatku výstavby v dôsledku pandémie sa premietlo aj do navýšenia nákladov, ktoré investor investuje do výstavby novej haly. „Hovoríme o navýšení na úrovni 11 až 15 percent, čo je pri takýchto projektoch skutočne významná čiastka a prejaví sa na očakávanom výnose daného projektu. Drahšia výstavba sa však dotýka celosvetovo trhu s nehnuteľnosťami. O to viac nás teší, že sme sa aj napriek koronakríze stali najväčším developerom logistických nehnuteľností na Slovensku,“ tvrdí Jánoši.

Expanzné zámery v P3 Bratislava D2
Prvým nájomníkom v novej hale bude spoločnosť IHLE, najvýkonnejší veľkoobchod s pneumatikami, diskami a kompletnými kolesami v Európe, ktorá je dlhodobým nájomcom parku P3 Bratislava D2. „Flexibilita je jednou z najčastejších požiadaviek našich klientov. S IHLE realizujeme za 10 rokov spolupráce už tretiu relokáciu v rámci parku,“ opisuje Jánoši.

V rámci celkovej výmery novej haly bude IHLE podnikať na približne tretine celkovej plochy, teda na zhruba 7 000 m². Zvyšná plocha bude slúžiť pre budúcich klientov P3.

Špičková hala a kancelárie s výhľadom na 300-ročný dub
Nová hala v logistickom parku P3 Bratislava D2 bude expanziou siedmej nehnuteľnosti, ktorú P3 Logistic Parks v tomto areáli s celkovou plochou 236 890 m² spravuje. „Staviame moderné nehnuteľnosti najvyššej kvalitatívnej úrovne A, ktoré spĺňajú prísne environmentálne kritériá, väčšina z nich má certifikát BREEAM Very Good. O ten sa budeme uchádzať aj pri novej hale DC7B,“ uvádza Peter Jánoši. Certifikácia budov hovorí o hospodárnosti a efektívnosti využívania energií v rámci priestorov, o šetrnosti k životnému prostrediu a zároveň sleduje, ako sa v budove ľudia cítia. Z typickcých priemyselných logistických centier sa totiž pomaly stávajú moderné parky. Tie už nie sú len chladným skladovým priestorom, ale postupne sa menia na pracovný priestor doplnený o relaxačné zóny. Oddychovú zónu má v pláne developer zriadiť aj vo svojom parku pri Lozorne, ktorého súčasťou je 300-ročný dub letný. „Tento strom je spätý s obcou, jej obyvateľmi a už aj s nami. Zachovávame ho v plnej kráse, výstavba sa ho nedotkne, naopak, prispôsobili sme mu plány a zmenšili úžitkovú zastavanú plochu o približne 3 000 m². V našich parkoch všeobecne presadzujeme okrem trvalo udržateľných riešení aj množstvo zelene,“ dodáva Peter Jánoši. V spojení s ekologickými riešeniami tak developer znižuje energetické náklady na prevádzku svojich budov a zvyšuje hodnotu stavieb. Všetky haly P3 sú vybavené moderným systémom vykurovania a ventilácie, majú zvýšenú tepelnú izoláciu strechy aj úsporné inteligentné LED osvetlenie. Budovy sú zároveň konštrukčne pripravené na ďalšie rozšírenie kancelárskych alebo obchodných priestorov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca vykonali na Oddelení klinickej biochémie v roku 2021 viac ako 900-tisíc vyšetrení.


2 h

Minulý rok sa niesol v znamení boja s ochorením COVID-19.


10 h

Týždeň jarných prázdnin je ideálnym časom na spoločnú rodinnú dovolenku.


INZERCIA 20 h
Skryť Zatvoriť reklamu