SME
Sobota, 28. máj, 2022 | Meniny má Viliam

Menovateľom efektívnych pracovísk budúcnosti je flexibilita

IMMOFINANZ pôsobí v kancelárskom sektore vyše 30 rokov a so značkou myhive prispieva k vývoju moderných kancelárskych konceptov.

Aktuálne trendy v oblasti kancelárskych nehnuteľností priblíži Adrián Bódis, Country manager IMMOFINANZ pre Slovenskú republiku, podľa ktorého nájomcovia hľadajú moderné flexibilné kancelárie so symbiózou práce a súkromia.

Akým novým výzvam a trendom čelí vaša spoločnosť v oblasti prenájmu kancelárskych priestorov?

Naša značka kancelárskych priestorov myhive, s ktorou pôsobíme na viacerých európskych trhoch, charakterizuje pracovný život po novom a priestor pre úspešné spoločnosti všetkých veľkostí. Na Slovensku je zastúpená modernými administratívnymi budovami myhive Vajnorská v hlavnom meste (predtým Polus Towers), ktoré sú strategicky prepojené s obchodným centrom VIVO! Bratislava, aby nájomcom ponúkali široké možnosti prepojenia pracovného a súkromného života.

Ako prebieha návrat ľudí späť do kancelárií z pohodlia home officov?

Snažíme sa im to čo najviac uľahčiť a zdá sa, že riešenia myhive fungujú. Vychádzame totiž z anglického slova „beehive“ (v preklade „včelí úľ“), ktoré je pre nás inšpiráciou živého pracovného prostredia a dynamickej komunity so širokými možnosťami výmeny informácií a nápadov počas každodennej kancelárskej rutiny. Interaktívne pracovné prostredie podporujú predovšetkým bezpečné atraktívne kancelárie a všestranná infraštruktúra – teda služby, obchody, parkovanie áut a bicyklov, nabíjačky, ako aj sprchy a šatne. Inými slovami, myhive obsahuje všetko, čo má nájomcom uľahčiť život, posilniť ich vzájomnú komunikáciu a motivovať ich k návratu do kancelárie. Zakladáme si zároveň na maximálnej flexibilite, hotelovom dizajne a aktívnej komunite, pretože sme presvedčení, že osobný kontakt a interakcia s kolegami sú dôležité pre inovácie a produktivitu spoločnosti.

Čo znamená flexibilné riešenie v realite?

Flexibilita znamená, že veľkosť kancelárií sa prispôsobí potrebám nájomcu a ten platí len za to, čo skutočne potrebuje a využíva. Koronakríza zasiahla mnohé dovtedy stabilné odvetvia, ktoré sa museli vyrovnať s novou situáciou. Kancelárie myhive sa preto zameriavajú priamo na individuálne potreby nájomcov, pričom flexibilné prenájmy a plochy im umožňujú krátkodobo rozšíriť alebo zredukovať kancelárske priestory či pracoviská. Práca v coworkingových priestoroch prináša množstvo inšpiratívnych stretnutí, celý rad kreatívnych nápadov a zároveň vysokú produktivitu. Vďaka tomu vytvára optimálne podmienky pre podnikateľov, freelancerov či iných odborníkov, ako aj pre začínajúce podniky a dynamické medzinárodné spoločnosti. Zároveň sme aj v Bratislave predstavili nové zdieľané a nezdieľané produkty myhive prime flexible offices, kde úročíme pozitívne skúsenosti z ostatných realitných trhov, na ktorých pôsobíme.

Udržateľnosť je dôležitým aspektom aj v kancelárskom sektore. Prejavujú o ňu záujem aj nájomcovia?

Evidujeme zvýšený záujem o udržateľné riešenia zo strany nájomcov. Chcú, aby priestor, v ktorom budú riadiť svoj biznis, korešpondoval s ich víziou, cieľmi či podnikateľským konceptom. V rámci našej dlhodobej stratégie sa preto usilujeme o dosiahnutie klimatickej neutrality nášho portfólia. Certifikáty trvalej udržateľnosti ako indikátor environmentálneho dopadu budovy má už zhruba 32 % nášho portfólia, ďalšie sa pripravujú. Potvrdením, že to robíme správne, je certifikát BREEAM pre budovy myhive Vajnorská, znižovanie spotreby energií ako aj množstvo udržateľných aktivít zverejnených v koncepte Smarthead, ktorého členom sme sa stali len nedávno.

Môžu sa vaši nájomcovia podieľať na aktivitách súvisiacich so zlepšovaním životného prostredia?

Náš komunitný manažér pravidelne zapája členov komunity nájomcov myhive Vajnorská do aktivít tohto druhu. Spoločne pomáhajú napríklad v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto a rôznym neziskovým organizáciám. Zapájame ich do pravidelných činností, akými sú výsadba zelene, aby absorbovala CO2 a poskytla potravu pre včely, ktoré našli nový domov v úľoch na streche parkoviska nákupného centra VIVO! Bratislava prepojeného s budovami myhive Vajnorská, pričom odmenou im je aj úroda medu. Komunitná knižnica nepotrebných vecí v spoločných priestoroch poukazuje na zbytočné utrácanie a prispieva k zelenému mysleniu nájomcov. Myslíme aj na ekologické formy dopravy - podporujeme bicyklovanie aj e-mobilitu formou stojanov, samoobslužných servisných stojanov, stojanov na kolobežky, nechýbajú ani nabíjačky na elektromobily. myhive je jednoducho skvelé miesto pre moderných ľudí, ktorým záleží nielen na priestore, v ktorom pracujú, ale aj na životnom prostredí, v ktorom žijú.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 42m

Agresívne brzdenie a spôsobenie dopravnej nehody - čí je to vina? Bez palubnej kamery to nedokážete, ako na tomto zázname!


7 h

Ako zvoliť ten správny model a čo by mal alebo nemal smartfón pre deti spĺňať


10 h
SkryťZatvoriť reklamu