SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Med ako užitočný pomocník pri nachladnutí

Táto populárna prírodná surovina nie je len sladidlom, ale aj prírodným antibiotikom.

(Zdroj: Alpen Pharma SK )

Pomáha pri liečbe infekcií horných dýchacích ciest a považuje sa za populárny a bezpečný liek proti kašľu a nachladnutiu. Zároveň ho možno odporučiť na úľavu od bolesti hrdla.

Prečo práve med?
Med obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok s mnohými protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťami a spolu s propolisom sa radí k najúčinnejším prírodným liečivám. Med má antibakteriálne, baktericídne, protizápalové a antialergické vlastnosti. Liečivému účinku medu napomáha jeho bohaté zloženie, kde nájdete okrem cukrov, minerálov, enzýmov, vitamínov aj zinok, kyselinu pantoténovú a listovú.

Je rozdiel medzi medom a propolisom. Propolisom sa nazýva včelí tmel zeleného až červenohnedého zafarbenia, ktorý včely získavajú z púčikov stromov alebo iných rastlín. Vypĺňajú ním nežiaduce menšie otvory v úli. Propolis je účinný proti patogénnym baktériám a má tiež pozitívny vplyv na elimináciu bakteriálneho biofilmu. Med, ako aj propolis sú zložkami radu vysokokvalitných prírodných produktov Apicold, ktoré pomáhajú pri kašli, zapálenom hrdle či nádche a využívajú tak ich liečivé účinky overené časom.

Bylinky a soľ, ktoré pomáhajú pri nádche a kašli
Ak vás trápi kašeľ, Apicold THYME sirup vám pomôže vďaka výťažkom z tymianu, ktorý nie je len výborným korením do kuchyne, ale aj liečivou bylinou s antibakteriálnymi účinkami. Obsahuje železo, vápnik a flavonoidy. Tie pomáhajú pri uvoľňovaní hlienu priedušiek a jeho vykašliavaniu. Ďalšou prírodnou ingredienciou, ktorá nechýba v žiadnej kuchyni, je soľ. Už aj naše babičky vedeli, že pri nádche a zápaloch nosovej dutiny je nenahraditeľným pomocníkom. Soľ totiž zvlhčuje, hydratuje a odstraňuje hlieny. Nosový sprej Apicold PROPO, ktorý okrem propolisu obsahuje aj soľný roztok, pomáha pri nádche, uľahčuje dýchanie, čistí a zvlhčuje sliznicu nosa.

Je dôležité, ako sa včelie produkty spracovávajú
Pri včelích produktoch a ich kombinácii s bylinnými prísadami je veľmi dôležitý proces spracovávania. Špeciálna inovatívna metóda, tzv. api-technológia zabezpečuje, že sa všetky prírodné vlastnosti medu a bylín zachovávajú. Zároveň zaručujú vysoký štandard výroby. Aj vďaka nej sú prípravky Apicold bezpečnými prírodnými liečivami, nie sú návykové a majú zriedkavé vedľajšie účinky.

Viac informácií o produktoch Apicold nájdete na apicold.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu