SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Vedecky preverená látka v prevencii onkodiagnóz

Sulforafan EXTRA - objav slovenských vedcov.

SULFORAFAN - malá, ale významná molekula s priaznivým prínosom pre zdravie človeka. Je vedecky dokázané, že pravidelným užívaním Sulforafanu EXTRA si vybudujete všeobecnú ochranu pred onkologickými a degeneratívnymi ochoreniami. Sulforafan EXTRA je jedinečný svojim zložením a obsahom glukorafanínu – až 200 mg v jednej kapsule.

Slovenská vedkyňa Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., členka vedeckovýskumného tímu ITK na terajšej Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, ako vôbec prvá na svete koncom 50. rokov 20. storočia skúmala a objavila protirakovinový účinok prírodného sulforafanu na ľudských rakovinových bunkách in vitro. Čo je ale podstatné, na základe svojich výskumov prišla na to, že ak má mať sulforafan čo najväčšiu biologickú dostupnosť a jeho účinky majú byť čo najsilnejšie, je potrebné aby sa zlúčil s enzýmom myrozináza. Výsledkom je Sulforafan EXTRA, výnimočné nutraceutikum, vyrábané na základe jej receptúry. Práve o tejto prevratnej novinke sme sa s ňou porozprávali.

Pani profesorka, vysvetlite prosím princíp účinku tejto novinky.


Sulforafan vykazuje celý rad biologických aktivít a zdravotných výhod pre ľudí. Zistilo sa, že je veľmi sľubným chemopreventívnym prostriedkom nielen proti rôznym druhom rakoviny, ale tiež proti kardiovaskulárnym a neurodegeneratívnym chorobám, diabetesu a mnohým ďalším chorobám . V brokolici sa nachádza vo forme glukorafanínu, pre ktorý je ale nutná prítomnosť enzýmu myrozináza. Tá glukorafanín v tele premení na sulforafan a zároveň zosilní jeho účinky. Jednou z hlavných výhod sulforafanu je jeho vysoká biologická dostupnosť. Vďaka chemickej štruktúre a schopnosti zlučovať sa s tukmi dostáva sa do všetkých buniek nášho tela. Preukázalo sa, že sulforafan má absolútnu biologickú dostupnosť okolo 80 %, dosiahne vrchol v krvnom obehu približne 1 hodinu po požití a pôsobí až 20 hodín!

Načítavam video...

Zaujímavé ! V čom spočíva jeho ochranná a liečivá sila?


Pôsobí ako zdravotná poistka pre naše bunky tým, že podporuje ochranné a detoxikačné mechanizmy v bunkách. Toto umožňuje odstrániť z ľudského tela environmentálne toxíny a látky znečisťujúce ovzdušie, opraviť poškodenia spôsobené oxidačným stresom a zápalom. Liečivá sila sulforafanu spočíva v mnohostrannosti jeho pôsobenia. Vytvára všeobecný ochranný štít proti onkologickým a chronickým degeneratívnym ochoreniam tým, že zasahuje do primárnych príčin týchto chorôb, chráni nás pred oxidačným stresom a zápalom.

Aký je rozdiel medzi liekmi a sulforafanom pri liečbe rakoviny ?


Sulforafan je chemoprotektívna látka, ktorá vytvára všeobecný protirakovinový ochranný štít. Blokuje niekoľko krokov (alebo kaskádu krokov) spoločne sa podieľajúcich na tvorbe rakoviny.

Sulforafan útočí z niekoľkých strán súčasne:

  • zabíja kmeňové rakovinové bunky
  • bráni rastu ľudských rakovinových buniek
  • zabraňuje pôsobeniu látok podporujúcich vznik rakoviny
  • „Zapína“ gény, ktoré bránia vzniku rakoviny a „vypína“ tie, ktoré pomáhajú pri jej vzniku a rozširovaní.

Pri vzniku onkologických ochorení zohráva dôležitú úlohu nielen genetika a teda naše predispozície, ale aj veľa rôznych ďalších faktorov. Niektoré síce ovplyvniť nevieme, ale je veľa takých, ktoré ovplyvniť môžeme. Nesmierne dôležité je získavanie nových informácii a budovanie si povedomia najmä čo sa týka prevencie onkologických ochorení. Zdravý životný štýl, spolu s tými správnymi prírodnými výživovými doplnkami alebo nutraceutikami, je určite tou správnou cestou.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu