SME
Piatok, 21. január, 2022 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick

Najmladšia značka koncernu Volkswagen - CUPRA triumfovala pri odovzdávaní cien Zlatý volant 2021 hneď trikrát.

(Zdroj: Cupra)

Najmladšia značka koncernu Volkswagen - CUPRA triumfovala pri odovzdávaní cien Zlatý volant 2021 hneď trikrát a pripísala si tak na svoje konto hneď zlatý hattrick. Mladá španielska značka, ktorá má emócie z jazdy priamo v DNA, dosiahla trojnásobné víťazstvo, čim sa stala najúspešnejšou značkou pri významnej medzinárodnej voľbe najlepších automobilov z celosvetovej produkcie.

Okamžitý úspech v troch kategóriách

CUPRA Leon získal ocenenie Zlatý volant v kategórii „Malé a kompaktné automobily“ a prvý elektrický model značky CUPRA Born si odniesol trofej v kategórii „Malé a kompaktné elektrické automobily“. A do tretice model CUPRA Formentor VZ5 s výkonom 287 kW (390 k) získal prestížne ocenenie v kategórii „SUV“.

„Pred troma rokmi mala malá skupina nadšencov veľký sen vytvoriť úplne odlišnú značku,“ povedal Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA. „CUPRA Formentor VZ5 predstavuje ultimatívne posolstvo, čo CUPRA dokáže vo svete automobilov so spaľovacím motorom. Automobilový šport je súčasťou DNA značky CUPRA a my budeme pokračovať v tejto orientácii našimi budúcimi elektrickými modelmi CUPRA Tavascan v roku 2024 a CUPRA Urban Rebel v roku 2025. Hattrick s troma Zlatými volantmi potvrdzuje, že CUPRA Formentor nie je ojedinelým hitom a že čoraz viac zákazníkov sa stáva fanúšikmi značky CUPRA“.

Najlepšie „SUV“

CUPRA Formentor VZ5 narazil v kategórii „SUV“ na silnú konkurenciu. Respondenti v prvej fáze vyberali zo 17 modelov 12 značiek, z ktorých tri najlepšie postúpili do finále. Pri ňom sa museli finalisti podrobiť náročným jazdným testom na závodnom okruhu Lausitzring na severovýchode Nemecka. Tam najvýkonnejší model CUPRA v histórii imponoval svojim päťvalcovým motorom 2,5 litra s výkonom 287 kW (390 k) a maximálnym krútiacim momentom 480 Nm. Dizajn, interiér, bezpečnosť a technické funkcie presvedčili odbornú porotu natoľko, že zvolila CUPRA Formentor VZ5 za víťaza kategórie „SUV“.

Najlepší „Kompaktný elektrický automobil“

V kategórii „Kompaktný elektrický automobil“ bolo iba 5 kandidátov, no všetko to boli veľmi dobré vozidlá od renomovaných výrobcov.

Táto kategória ukázala, ako CUPRA Born prináša do svojho segmentu trhu impulz novej éry. Prvý elektrický model nekonvenčnej značky má emocionálny dizajn a vysokú výkonnosť, čím mení status quo v segmente ekologických vozidiel.

„Sme presvedčení, že elektrické vozidlá nemajú byť nudné. Preto sme vyvinuli automobil s výrazným charakterom CUPRA, ktorý dokazuje, že elektrický pohon a vysoká výkonnosť sa perfektne hodia k sebe. CUPRA Born je prvým elektrickým modelom značky a prináša nový impulz do tohto segmentu trhu. Prispeje k expanzii značky na nové trhy, umožní nové obchodné modely a iniciuje výraznú zmenu v automobilovom priemysle. CUPRA Born je prelomový automobil – šetrný k životnému prostrediu a pritom veľmi dynamický a vzrušujúci.“

Najlepší „Kompaktný automobil“

CUPRA Leon je prvým modelom Leon s logom CUPRA a bol skonštruovaný tak, aby vytvoril vo svojom segmente nové štandardy v oblasti dizajnu, konektivity a bezpečnosti. Čitatelia magazínu „Auto Bild“ mali v tejto kategórii okrem neho na výber 11 konkurentov, z ktorých traja sa kvalifikovali do finále na okruhu Lausitzring – kde odborná porota zvolila za víťaza CUPRA Leon.

„Sme tu ako reprezentanti celej obce fanúšikov značky CUPRA, skupiny rebelov s progresívnou mentalitou, ktorí majú radi výzvy a sú odhodlaní robiť doteraz nepredstaviteľné veci. CUPRA Leon, alebo ako my zvykneme hovoriť Kráľ Leonov, nám pomohol osloviť najnáročnejších automobilových nadšencov, prispel k rastu značky ak zviditeľneniu jej vozidiel pred širším publikom.“

Kombinované hodnotenie čitateľov a odbornej poroty

Súťaž o „Zlatý volant“ bola založená v roku 1976 najväčším európskym vydavateľstvom periodickej tlače Axel Springer Verlag. Už dávno sa etablovala ako najdôležitejšie ocenenie v rámci automobilového priemyslu v Nemecku vďaka kombinácii hlasovania čitateľov a hodnotenia odbornej poroty. Zo zoznamu nových modelov automobilov, uvedených v príslušnom roku do predaja, najprv čitatelia motoristického týždenníka „Auto Bild“ a víkendového magazínu „Bild am Sonntag“ hlasovaním volia prvú trojicu v každej kategórii. Títo finalisti sa potom musia podrobiť hodnoteniu odbornej poroty pri jazdných testoch na okruhu Lausitzring.

Kompletné informácie o vozidlách a životnom štýle CUPRA nájdete na www.cupraofficial.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


2 h

S bezpečným FLEX tarifom môžete zájazd bezdôvodne zrušiť do 15 dní pred odletom.


INZERCIA 10 h

To be green is evergreen.


10 h
Skryť Zatvoriť reklamu